12.01.22 Technická analýza BTC/USD – zatím podobný vývoj jako v září

4.2
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má díky tomu poslednímu vykoupení pod sledovaným supportem obdobný vývoj jako v září minulého roku. Po tehdejšímu odrazu následovala o něco větší dynamika při cenovém růstu, což zatím probíhá i nyní. Nicméně kurz už nyní naráží na první překážku, kterou je lokální rezistenční diagonála, kterou je třeba prolomit. Jakmile trh prorazí, můžeme vyhlížet ceny, které se pohybují v blízkosti 47 000 USD. Čili pak můžeme počítat s otestováním rezistence.

Bitcoin dominance

Bitcoin dominance si zaslouží podstatnou část naši pozornosti. Pořád se totiž zdržujeme v blízkosti klíčového supportního pásma, což zároveň znamená, že altcoiny jsou ve velkém nebezpečí. Když Bitcoin zdánlivě prorážel těch 42 000 USD, na dominanci se to už začalo projevovat. V předchozích analýzách jsem právě říkal, že dominance příliš na pokles BTC nereaguje. Ale je vysoká pravděpodobnost, že s průlomem 42 000 USD se to změní.

bitcoin dominance

A stačilo support prolomit jenom na pár okamžiků a skutečně měla Bitcoin dominance hned tendenci růst. Ve skutečnosti se dala identifikovat rotace už před pár dny. Na základě dominance se tedy dalo odhadovat, že se cosi blíží. Jak je každopádně z grafu vidno, dominance naráží na zakreslenou rezistenční trendovku. Jakmile ji prorazí, dynamika na trhu markantně poroste.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak jsem říkal v úvodu, ten vývoj je zatím hodně podobný tomu, z konce září. Tehdy se 21. září vytvořilo low na 39 600 USD, tentokrát to bylo na 39 650 USD. Pak následovalo rychlé vykoupení a návrat ceny nad support. Dynamika akcelerovala.

BTC

Kurzový růst se zastavil v blízkosti rezistenční trendové čáry, a pokud přijde její průlom je nemalá pravděpodobnost toho, že se Bitcoin pokusí o otestování S/R levelu 47 000 USD. Nebo je taky možné, že se zase vrátíme k našemu blízkému supportu – v tom září to takhle probíhalo, než přišel ten silný odraz, co nás dostal téměř na 70 000 USD.

Závěrem

Pokud Bitcoin udrží těch 42 000 USD, tak je logické očekávat, že přijde minimálně otestování 47 000 USD. Úplně nejlepší by ovšem bylo, aby Bitcoin v blízkosti současného supportu konsolidoval i po mnoho dní. Stejně jako tomu bylo ke konci září. Pochybuji totiž, že rychlokvaška bude mít sílu na průlom rezistence.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: