Bitcoin roste, protože inflace dosahuje 7 %

3.7
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle nejnovějších údajů amerického Úřadu pro statistiku práce dosáhla inflace v USA v prosinci očekávaných 7 %. A bude hůř.

Nejvyšší inflace od 80. let

Úřad uvedl:

„Index spotřebitelských cen pro všechny městské spotřebitele (CPI-U) se v prosinci po sezónním očištění zvýšil o 0,5 % poté, co v listopadu vzrostl o 0,8 %. Za posledních 12 měsíců se index všech položek před sezónním očištěním zvýšil o 7,0 %.“

To je zhruba v souladu s tím, co se za daný měsíc očekávalo, přičemž Bitcoin po oficiálním zveřejnění vzrostl na téměř 44 000 USD.

Ceny potravin se v prosinci zvýšily o 0,5 %, uvedl úřad, ale méně než v posledních měsících. Kromě toho „index energií v prosinci klesl, čímž ukončil dlouhou sérii nárůstů“, a to o 0,4 %.

Celková míra inflace je nejvyšší od 80. let, přičemž předseda Fedu Jerome Powell z toho viní problémy v dodavatelském řetězci. Podle jeho slov se očekává, že inflace bude pokračovat až do letošního léta s možným zpomalením v zimě kvůli Omikronu, ale to by mělo být krátké.

Pozitivní výhled

Pro druhé čtvrtletí je výhled ekonomiky „velmi pozitivní“, přičemž Fed „je ochoten se v průběhu roku poměrně svižně přizpůsobovat politice“.

Akcie a Bitcoin vzrostly na základě měkčího přístupu, přičemž je potenciálně pravděpodobné, že Fed bude postupovat velmi pomalu přinejmenším do letošního léta, kdy začne být jasnější, zda jsou vyřešeny otázky nabídky.

Powell uvedl, že Fed očekával, že budou vyřešeny mnohem dříve, do konce loňského roku, ale nestalo se tak. Může se tedy stát, že Fed odsune agresivní utahování, dokud nebude vše jasné.

Pokud jde o dnešní údaje, před Powellovou výpovědí uniklo, že se bude jednat o 7 %. Je tedy nepravděpodobné, že by se toho ohledně potenciálního časového harmonogramu příliš změnilo s tím, že by inflace mohla ještě chvíli pokračovat, aby se vyjasnil obrázek ohledně těchto jednorázových překážek v nabídce.

Závěr

Vypadá to, že nás inflace ještě pěkně potrápí – ne jen v USA. Máte už nakoupeno a jste připraveni, nebo ještě čekáte? Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MOJKA

Zatím se Btc inflaci vůbec neřídí, a vidím tam ještě pokles. A jestli se v druhém čtvrtletí odlepi ( ten krátkodobý standup, vůbec nic
neznamená), bude jen a jen dobře. Čeká ho spousta rezistencí a ty musí překonat 😀

Honza

Pfff, 7% ??? Na potravinách pociťuju minimálně 15% Poloprázdný košík a pětikilo v pr.eli.. jak nic

AjRep

7% ve Státech. U nás to bude asi tak 10% oficiálně a 15 – 20% v skutečnosti.

Martin

Bitcoin je jak Vemola, pomalu a jistě v okrouhlici….

E15

Jasně, inflace. Ale na druhou stranu, když se podíváme na inflaci za poslední dva roky a kolik xxx % nám za poslední dva roky udělal BTC, tak je tam prostor nejen pro růst…

Poslední editace 7 měsíců před přes E15

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: