Novogratz: Powell by mohl zpomalit kryptoměnový průmysl

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital a velký zastánce kryptoměn Mike Novogratz v nedávném rozhovoru prohlásil, že politika Jeroma Powella by mohla zpomalit trh s kryptoměnami, Nasdaq a trhy s dalšími aktivy. Co dalšího Mike v rozhovoru prohlásil?

Mike Novogratz vs. Jerome Powell

CEO Galaxy Digital Mike Novogratz není spokojen s rozhodnutím amerického prezidenta Joea Bidena vybrat Jeroma Powella do čela Federálního rezervního systému (Fed) na druhé funkční období. Novogratz věří, že Powell by mohl být škodlivý pro růst trhů.

V rozhovoru pro CNBC Novogratz prohlásil, že nemluví jako fanoušek kryptoměn, ale jako celkový investor. Dle jeho slov Jerome Powell nedokázal pochopit politickou a ekonomickou realitu Spojených států. Co se týče kryptoměn, lidé se stávají „pěkně medvědí“.

„Víte, inflace se v USA projevuje dost špatným způsobem. Takže, jak vidíme, bude muset Fed postupovat trochu rychleji. To by zpomalilo všechna aktiva. Zpomalilo by to Nasdaq. Zpomalilo by to kryptoměnový trh, pokud bychom museli začít zvyšovat sazby mnohem rychleji, než jsme si mysleli.“

Mike Novogratz také tvrdí, že nyní, když má Jerome Powell důvěru v nový mandát, může být ve svých politikách agresivnější, aniž by musel měřit své činy, aby neohrozil svou práci. Dosavadní myšlení Jeroma Powella se zdá být ve prospěch expanzivní měnové politiky.

Spojené státy americké v současné době zažívají nejvyšší inflaci za posledních 30 let, přičemž 39 ze 46 největších světových ekonomik vykazuje meziročně vyšší inflaci. V USA inflace dosahuje 6,2 % a začíná se šířit zbytkem světa.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 751 USD dle KMC.

Závěr

Mike Novogratz ujistil, že vzdálenější budoucnost vypadá pro kryptoměny slibně. Kryptoekosystém roste a do hry vstupuje stále více institucionálních investorů. Celý rozhovor Mike Novogratze pro zpravodajský portál CNBC si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: