Maloobchod tlačí cenu Bitcoinu nahoru, říká generální ředitel společnosti Ledger

4.9
(8)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po výrazném propadu z minulého týdne se zdá, že se kryptoměny začínají vzpamatovávat. Pascal Gauthier, generální ředitel společnosti Ledger, zabývající se kryptopeněženkami, řešil otázky týkající se stavu kryptotrhu.

V rozhovoru pro CNBC na Crypto Finance Conference ve švýcarském St. Moritz Gauthier řekl, že situace s bitcoiny (BTC) není žádným překvapením. Maloobchodní trend je výrazný a je „vždy stejný“. Vysvětlil:

„Počet adres s minimálním počtem BTC ve srovnání s počtem velryb skutečně roste. Všude na světě existuje hluboký maloobchodní trend; stále více důvěřují bitcoinu. Jsou to lidé, kdo bude tlačit cenu nahoru.“

Nedávná data od Glassnode, poskytovatele informací o trhu, toto tvrzení podporují. Počet BTC adres s nenulovým zůstatkem je na historickém maximu a nedosahuje zatím ani 40 milionů.

Zdroj: Twitter

Pozoruhodná metrika, nenulové číslo zůstatku, nabízí situační zprávu o přijetí bitcoinů. Více adres naznačuje, že do bitcoinové sítě vstupuje více uživatelů, což je jasným znamením, že maloobchod je na pochodu.

Jak zareagují altcoiny

Co se týče altcoinů, Gauthier vyjádřil zděšení z projektů, které nedávno překonaly Bitcoin. Navrhl, že letošní rok by mohl být pro některé kryptoměny rokem konsolidace.

Gauthier řekl, že Solana (SOL) má dobrou hodnotu pro nezaměnitelné tokeny a je na dobrém místě, aby mohla soutěžit s Etherem (ETH). Zatímco některé z 10 nejlepších protokolů se v roce 2021 těšily divokým cenovým spekulacím a růstu cen, trh očekává „dobré věci z těchto protokolů“.

Na závěr uvedl platné pravidlo pro blockchainy:

„Token blockchainu je zabezpečením tohoto blockchainu. Čím dražší token, tím bezpečnější blockchain.“

Plán společnosti Ledger

Hardwarová peněženka Ledger v současné době podporuje více než 50 různých protokolů. Ledger uvede na trh krypto debetní kartu již během příštích tří měsíců. Nepochybně využije své zkušenosti s kryptoměnami, aby mohl konkurovat takovým firmám, jako je Mastercard, který rovněž zavádí karty s propojením na kryptoměny.

Závěr

Bitcoin se aktuálně nachází na hodnotě 43 334 USD, což je 3,3% rozdíl oproti včerejšku. Přijde tak dlouho očekávané oživení, nebo se jedná pouze o další součást korekce? To bohužel neví nikdo, a kdo tvrdí, že ano, lže. Nicméně zájem ze stran maloobchodních investorů je zjevný, což Bitcoinu nyní může pomoci.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: