[Večerní souhrn článků] • Bitcoin dosáhl nejvyšší hodnoty od začátku měsíce • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin dosáhl nejvyšší hodnoty od začátku měsíce

Dnes cena bitconu dosáhla nejvyšší hodnoty od začátku tohoto měsíce. Tento nárůst hodnoty bitcoinu přišel v době, kdy akcie amerických bank utrpěly největší hromadné zastavení v historii. Během několika dní se cena bitcoinu zvýšila téměř o 20 %, což bylo způsobeno otevřením několika bankovních akcií na Wall Street, které byly zastaveny kvůli extrémním ztrátám. [1]

Analýzy a trhy

13.3.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Destabilizace stablecoinů a rostoucí opatrnost na trhu!

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Minulý týden byl jeden z nejzajímavějších od začátku roku pro akciové a krypto trhy. Pád Sillicon Valley bank vylekal akciový trh, coý spustilo vlnu výprodejů a akciový index se dostává pod dlouhodobou klesající linii.

13.03.23 Analýza BTC/USD – Krach Silicon Valley Bank změnil narativ

Bitcoin ani plně neotestoval klíčový support kolem 19 000 USD a už máme za sebou velmi slušný odraz. Kurz bitcoinu se tak dostal zpátky pod level 21 500 USD, což v grafu vypadá velmi slušně. Musím ale všechny varovat, trh se snaží ocenit něco, co je velmi nejisté. Respektive není jisté, že růst úrokových sazeb zaříznou. Dokud není splněn konečná cíl v podobě cenové stability.

Trhy pod lupou: Týden obav zakončil krach banky SVB

Už se zdálo, že březen přinese na akciových trzích další vlnu neočekávaného růstu, která nás ponese až k blížícímu se zasedání amerického Fedu. V dnešní Lupě se pokusíme interpretovat události uplynulého týdne právě v optice tohoto zasedání.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Studie: Nizozemsko má největší zájem o kryptoměny v Evropě, Česká republika se umístila na 10. příčce

Nejnovější studie společnosti Dua Crypto ukázala, že Nizozemsko je jednou z předních evropských zemí s největším zájmem o kryptoměny. Co dalšího uvádí studie a jak si vedou ostatní země?

Nejlepší metaverse kryptoměny pro investici v březnu 2023 

Jedním z nejvíce lukrativních tržních odvětví jsou kryptoměny. Tato nová technologie již pár let klepe na dveře investičního světa, ale až s příchodem kapitálu od velkých investorů, se začíná prosazovat. V tomto průvodci se seznámíme s nejzajímavějšími projekty metaverse, a také si nastíníme potenciál a rizika investování do tohoto mladého, ale dravého tržního segmentu.

Jak funguje těžba kryptoměn?

Zejména pro nováčky v kryptoměnovém světě je těžba kryptoměn naprosto nesrozumitelným tématem. Tento článek je věnovaný právě těm, kteří o těžbě kryptoměn zatím nic nevědí a chtějí se o této oblasti dozvědět trochu víc.

Britští regulátoři připravují plán záchrany pro firmy postižené kolapsem Silicon Valley Bank

V pátek kalifornský regulátor uzavřel Silicon Valley Bank (SVB). Banka ale působila i na území Spojeného království. Zatímco v USA pracuje vláda na plánu pro řešení krachu banky, tak v Británii pracují na záchranném plánu pro firmy tímto kolapsem postižené.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: