Britští regulátoři připravují plán záchrany pro firmy postižené kolapsem Silicon Valley Bank

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V pátek kalifornský regulátor uzavřel Silicon Valley Bank (SVB). Banka ale působila i na území Spojeného království. Zatímco v USA pracuje vláda na plánu pro řešení krachu banky, tak v Británii pracují na záchranném plánu pro firmy tímto kolapsem postižené. Nespoléhají na tvrzení amerických regulátorů, že všechna depozita budou dnes přístupná.

Nouzový plán má zahrnovat finanční lano pro řadu podniků. Banka se specializovala na startupy a technologické společnosti. Asi 8 % svých rezerv v ní měla uložena i společnost Circle, která stojí za populárním stablecoinem USDC. I když se jednalo jen o malou část rezerv, tak možná ztráta 3,3 miliardy USD okamžitě rozbouřila trhy a USDC ztratilo na chvíli své navázání na USD.

Británie se snaží minimalizovat dopad na firmy

Britské ministerstvo uvedlo, že připravuje plán na zajištění krátkodobé provozní potřeby zákazníků SVB ve Spojeném království. Cílem je samozřejmě minimalizovat škodu na místních slibných společnostech. Pro vládu se jedná o prioritu a během víkendu probíhala jednání mezi guvernérem Bank of England, premiérem a kancléřem. Bank od England v pátek uzavřela místní pobočky SVB s odkazem na problémy mateřské společnosti.

Závěr

Britská vláda se samozřejmě snaží ochránit svoje firmy a lokální know-how. K tomu je v sobotu vyzvalo více než 200 zakladatelů a generálních ředitelů místních technologických společností. Řada z nich řídila všechny své bankovní operace přes Silicon Valley Bank. Hrozí jim tak přechod do nucené správy. Celkem se odhaduje, že banka financovala provoz více než 40 000 malých podniků a venture kapitálových firem. Celou situaci a její vliv na ekonomiku budeme nadále sledovat a přineseme vám další informace. Po problémech Silvergate Bank a SVB došlo k uzavření i Signature Bank. Začíná nová finanční krize?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img