Studie: Nizozemsko má největší zájem o kryptoměny v Evropě, Česká republika se umístila na 10. příčce

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější studie společnosti Dua Crypto ukázala, že Nizozemsko je jednou z předních evropských zemí s největším zájmem o kryptoměny. Co dalšího uvádí studie a jak si vedou ostatní země?

Nizozemsko vede v adopci kryptoměn

Podle nejnovější studie společnosti Dua Crypto provedli obyvatelé Nizozemska nejvyšší počet vyhledávání souvisejících s kryptoměnami na hlavu (0,1299). Nejdůležitější kryptoměna světa je oblíbená u místních obyvatel a na druhém a třetím místě se umístily populární memecoin Dogecoin a kryptoměna Cardano.

Slovinsko se podle průzkumu umístilo na druhém místě s indexem 0,1181 ve vyhledávání na obyvatele a Švýcarsko je na třetím místě s indexem 0,0888. V obou alpských zemích jsou nejoblíbenější digitální aktiva Bitcoin, Dogecoin a Ethereum.

Studie dále uvádí, že evropskou zemí s nejmenším zájem o kryptoměny se stává Rusko, které dosáhlo indexu vyhledávání 0,0050. Co se týká České republiky, ta se umístila na krásném 10. místě s indexem 0,0645, zatímco Slovensko můžeme vidět na 20. místě s indexem 0,0489.

Podle studie Dua Crypto v České republice dominuje zájem o Bitcoin, Dogecoin a Ethereum. U našich východních sousedů se třetí oblíbenou kryptoměnou zas stává token Shiba Inu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 463 USD dle KMC, cena tokenu DOGE se pohybuje okolo 0.0703 USD.

Závěr

Co si o umístění v tabulce myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou studii Dua Crypto se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Holota svým vkusem jako obvykle “nezklamala”. Alespoň že BTC je na 1. místě.

spot_img