Studie: Slovinsko je nejpřívětivějším státem pro kryptoměny

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Letecká společnost Fast Private Jet (FPJ) před pár dny odhalila svojí studii, ve které zkoumala státy po celém světě a jejich adopci kryptoměn. Výzkum ukazuje, že nejvíce přívětivým národem pro kryptoměny je Slovinsko. Jaké další státy jsou otevřené ke kryptoměnám?

Studie: Slovinsko crypto-friendly státem

Podle studie, kterou provedla letecká společnost Fast Private Jet, je Slovinsko nejpřátelštější země ke kryptoměnám na světě. Studie také uvádí, že hlavní město Lublaň je v Evropě nejvstřícnější destinací pro podniky s digitálními aktivy.

Italská letecká společnost uvádí, že ve Slovinsku nalezneme 72 obchodů a 33 sportovišť, které přijímají bitcoiny či další kryptoměny jako platební prostředek. Hlavní město v současné době hostí více než 137 podniků, která umožňují platby digitálními aktivy. V zemi se nachází také BTC City.

Mezi další destinace přátelské ke kryptoměnám zařadila letecká společnost ve své studii například Prahu. Podle studie je v Evropě třetím nejvíce vlídným městem ke kryptoměnám španělský Madrid. Ve Spojených státech amerických zas mají New York, Los Angeles a San Francisco nejvíce restaurací či kaváren, které přijímají kryptoměny jako platební metodu.

Studie ukazuje, že nejméně krypto-přátelskou zemí ve světě je Čína. Ta v půlce minulého roku prosadila na svém území úplný zákaz kryptoměn. Nevlídné k bitcoinu jsou také Omán, Egypt, Alžírsko, Irák, Tunisko, Maroko či Bangladéš.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 753 USD dle KMC.

Závěr

Popularita kryptoměn nadále roste a s tím roste i zájem vlád o digitální aktiva. Po Salvadoru uznala bitcoin jako zákonné platidlo také Středoafrická republika. Co se týká studie, sama společnost FPJ přijímá za své služby jako první v Itálii platby v kryptoměnách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také přidat k nám na oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: