[Večerní souhrn článků] • SWIFT přechází po pozitivních výsledcích do další fáze testování CBDC • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

SWIFT přechází po pozitivních výsledcích do další fáze testování CBDC

Dle dnešního oficiálního prohlášení bankovní platforma pro zasílání finančních transakcí Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, zkráceně SWIFT, zaznamenala pozitivní výsledky v souvislosti s pilotním testem propojení různých digitálních měn centrálních bank (CBDC). Tyto výsledky byly potvrzeny i dalšími  finančními institucemi. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Bitcoin na sestupné dráze – Powell přiměl trhy k vystřízlivění

Bitcoin (BTC) pokračuje již téměř tři týdny v pomalém poklesu kurzu. A čerstvě kurz bitcoinu otestoval S/R level 21 500 USD, kde posledně došlo k tak trochu překvapivému odrazu. Díky čemuž jsme mohli sledovat další otestování rezistenčního pásma, které je kolem 25 000 USD.

09.03.23 Analýza BTC/USD – Rozcestí, odraz, nebo pád na 19 000?

Kurz bitcoinu vypadl z toho relativně velkého grafického útvaru, který měl podobu rostoucího kanálu. Tím pádem se Bitcoin dostal vlastně na rozcestí. Jelikož se kurz podruhé nachází na supportu, kde posledně nastal druhý odraz k rezistenčnímu pásmu. Jestli aktuální level padne, je to jako získat jízdenku na nižší zastávku. Která je kolem 19 000 USD. Zatím není nic jistého.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

SaaS řešení pro kryptoekosystém od Merkeleon

Blockchainové aplikace se vyvíjejí a stávají se součástí ekosystémů. Tento způsob zahájení podnikání s kryptoměnami nabírá na síle. Co je to ekosystém a pro koho je určen?

Bukele v nedávném rozhovoru vysvětlil, jak Salvadoru prospěla legalizace bitcoinu

Prezident El Salvadoru, Nayib Bukele, v nedávném rozhovoru vysvětlil, jak legalizace bitcoinu prospěla zemi. Co dalšího prohlásil prezident první země na světě, která přijala největší kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo?

Banka Silvergate pravděpodobně velice brzy skončí

Minulý týden přišla zpráva o možných problémech známé a uznávané kryptobanky Silvergate. Banka oznámila zpoždění své výroční zprávy a dodala, že zvažuje, zda jako fungující podnik přežije následující dva týdny. Velké kryptoměnové společnosti a burzy se od ní velice rychle distancovaly a bitcoin šel dolů o 5 % během skutečně pouhých pár minut.

Top altcoiny pro investici v březnu 2023

Altcoinů v současné době existuje mnoho, nicméně vybrat z nich takové, které nabízí inovativní, reálný a detailně zpracovaný projekt, je poměrně náročné. V dnešním průvodci vám představíme top altcoiny, které se nám jeví jako jedny z nejlepších altcoinů k investici v současné době.

Jak funguje RandomX, těžební algoritmus pro Monero?

RandomX je název těžebního algoritmu pro Monero, nejpopulárnější anonymní kryptoměnu, která má za cíl chránit svou vlastní síť před ASIC miningem, umožnit těžbu pouze na CPU a zároveň zajistit obrovskou bezpečnost svého protokolu a blockchainu.

Jak a proč se aktiva přesouvají mezi peněženkami Binance

Od exploze FTX je odvětví kryptoměn podrobeno velkému zkoumání. Chápeme to. Žádná společnost, zejména ta, které jsou svěřeny peníze lidí, by nikdy neměla mít možnost fungovat beztrestně. A jako přední burza v oboru dostala Binance svůj díl tvrdých otázek.

Věřitelé Mt. Gox začnou dostávat svoje bitcoiny již tento měsíc

Věřitelé burzy Mt. Gox se loni mohli zaregistrovat a zvolit si formu výplaty svých nároků. Ti, co zvolili formu předčasných paušálních plateb se nyní dočkají části svých bitcoinů. Termín pro splácení je od 10. března do 30. září letošního roku. Tedy jestli se něco nezmění na poslední chvíli.

Hrozícímu pádu Silvergate věnuje zvýšenou pozornost i samotný Bílý dům

Problémy banky Silvergate a hrozící pád otřásly v posledních dnech kryptoměnovým sektorem. Není divu, že celá situace přitáhla pozornost amerických regulačních orgánů a nyní i Bílého domu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img