SaaS řešení pro kryptoekosystém od Merkeleon

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Blockchainové aplikace se vyvíjejí a stávají se součástí ekosystémů. Tento způsob zahájení podnikání s kryptoměnami nabírá na síle. Co je to ekosystém a pro koho je určen?

*Jedná se o PR článek

SaaS řešení pro kryptoekosystém od Merkeleon

Krypto ekosystém od Merkeleon je cenným uživatelským nástrojem, který poskytuje jediný přístup ke všem krypto službám společnosti. S jeho pomocí mohou zákazníci využívat potřebné služby v rámci jedné platformy. A podnikání, které vstupuje do nové fáze, otevírá uživatelům cesty, a proto vytváří další zdroje příjmů a také směry růstu a rozvoje.

Co je to kryptoekosystém?

Jedná se o skupinu vlastních služeb schopných interagovat s interními i externími aplikacemi a vytvořit prostor s požadovanou sadou funkcí. Komponenty ekosystému určují jeho funkčnost, stanovují regulační mechanismy a pravidla pro chování uživatelů a také regulují proces výměny informací mezi aplikacemi.

Složky ekosystému

Aby bylo možné stimulovat další růst a rozvoj v oblasti kryptofinancování, je nutné dobře rozumět klíčovým složkám této oblasti. Pojďme k hlavním článkům ekosystému:

● Krypto platební služby : zprostředkovatelé mezi obchodníkem a zákazníkem, kteří poskytují služby kryptografických plateb.
Příklady: Cryptoprocessing.com, Bitpay, Coinpayments.

● Hostované peněženky : Alternativa k osobním peněženkám; snadnější použití a bezpečnější.
Příklady: Exodus, Xapo, Blockchain, Coinomi.

● Těžební fondy : Sdružení těžaři (těžební hardware GPU/ASIC).
Příklady: BTC.com, NiceHash.

● Crypto Exchanges : Online služby pro nákup, prodej a obchodování s kryptoměnami.
Příklady: Coinbase, Kraken, Binance, Huobi.

● Složené služby: Krypto služby, které fungují pomocí adres hostovaných na větších burzách, mohou nabízet OTC služby pro obchodování s kryptoměnami
Příklady: Changelly, ChangeNOW, Swapzone.

● DeFi (Decentralized Finance): Kryptoměnové platformy, které mohou fungovat autonomně bez centrální společnosti, skupiny nebo jednotlivce.
Příklady: Uniswap, Pancakeswap.

● Hazardní hry: zábavné online hry, online kasina s hracími automaty, sportovní sázení, přijímání kryptoměn.
Příklady: BitSatrz, mBitCasino, Stake.

● Tokenizované burzy aktiv: platformy, kde se obchoduje s reálnými likvidními aktivy, jako jsou akcie společností, drahé kovy, akciové indexy atd.
Příklady : Current.com

● Tržiště kryptoměn a NFT: Tržiště, kde mohou uživatelé nakupovat, prodávat a směňovat virtuální měnu a také nezaměnitelné tokeny.
Příklady : Bitrefill, OpenSea.

● Launchpady (launchpad) : služby pro výpis nových tokenů a jejich prvotní prodej před vstupem na burzu; úkolem launchpadů je přilákat finanční prostředky a získat si důvěru kryptokomunity.
Příklady : Binance Labs, Huobi Prime, Bitfinex Pulse.

Každá složka hraje v ekosystému specifickou roli a poskytuje data a zdroje potřebné pro jiné prvky. Kromě toho je pro plánování rozvoje zásadní identifikace těchto složek a jejich vzájemného působení.

Crypto exchange vs. Ekosystém kryptoměn

Burzy kryptoměn jsou platformy, na kterých obchodníci nakupují, prodávají a směňují virtuální peníze za jiná aktiva, včetně fiat měn a NFT . Kromě toho mají krypto burzy také funkce peněženky, které ukládají veškerý majetek uživatele.

Ekosystém je na základě výše uvedeného popisu složitější a vícesložkový koncept, který mimo jiné zahrnuje kryptoburzy s peněženkami. Úkolem každého ekosystému, nejen kryptoměny, je zajistit bezproblémovou interakci všech komponent a pokrýt všechny potřeby uživatelů v rámci jedné propojené platformy. K tomu potřebujete:

Kompatibilita všech komponent, jejich schopnost interakce za účelem dalšího rozšiřování podnikání;

● Spolehlivost připojených služeb, protože když jsou různé aplikace kombinovány bez řádné kontroly, zvyšuje se úroveň rizika a snižuje se bezpečnost;

● Flexibilita řešení a jejich schopnost přizpůsobit se potřebám podniku;

● Sada nástrojů vhodná pro monitorování a řízení provozního provozu služeb;

● Rozhraní , pohodlné a přehledné, takže uživatelé mohou pracovat se všemi dostupnými aplikacemi ekosystému pod jedním účtem.

S pomocí ekosystému Merkeleon tak majitelé firem osloví mnohem větší publikum a nabízejí uživatelům doplňkové služby. Při práci s ekosystémem klient nemusí hledat jednotlivé poskytovatele služeb. Přihlášení a všechny jeho aplikace jsou automatické a všechny potřeby jsou uzavřeny v rámci jedné platformy.

Proč je ekosystém výnosnější než kryptoburza?

Oblast virtuálních financí, ač relativně nová, již dokázala upoutat pozornost investorů, obchodníků a vývojářů. Vzhledem k tomu, že se obor aktivně rozvíjí a objevují se nové aplikace založené na blockchainu, již nestačí jak zkušeným krypto nadšencům, tak začátečníkům používat pouze kryptoburzy. Poslední trendy to potvrzují.

Podle analytiků Nasdaq a webů jako Thomson Reuters a Cryptonews dostanou NFT v blízké budoucnosti praktičtější využití. Zavedení digitálních měn centrálních bank (libra šterlinků, dolar a euro) se očekává již na podzim 2023. A služby, jako je rozhodčí řízení a půjčování, místo 5 % všech služeb na kryptostránkách v roce 2021 nyní představují 9 %.

Taková rozmanitost trendů předurčuje vektor pohybu a obsah budoucích platforem. A takový multifunkční projekt je snadno realizovatelný. Přidáním nových modulů a služeb k tradičním burzovním a obchodním nástrojům můžete rozšířit technické možnosti kryptoburzy a přeměnit ji na celý ekosystém

Výhody ekosystému

Ekosystém odpovídá moderním potřebám

Uživatelé chtějí mít více než jen pokročilé funkce směnárny a tržiště pro rychlé a ziskové obchodování s virtuálními měnami. Nyní jsou stále populárnější aplikace pro peněžní transakce s kryptoměnou (půjčky, kredity, investice), hazardní kryptohry, hry s možností výdělku virtuální měny, NFT platformy.

Ekosystém je škálovatelný

Ve srovnání s jednotlivými kryptoměnovými burzami má ekosystém růstový potenciál. Je snadné jej škálovat, a to nejen z hlediska počtu uživatelů, ale také z hlediska počtu dostupných služeb a aplikací prezentovaných na stránce. Tento sklon k rozšiřování ekosystému také vytváří příznivé prostředí pro investory, kteří se rozhodnou pro efektivní, potenciálně škálovatelné projekty.

Pro koho je kryptoekosystém Merkeleon určen?

Ekosystém je vhodný pro majitele obchodu s kryptoměnami, jedné nebo více krypto služeb. Takové technické řešení je vhodné i pro začínající kryptopodnikatele , kteří již delší dobu plánují vstoupit na trh, ale nemají připravený software dostatečně unikátní a atraktivní pro uživatele. V tomto případě získáte software, který přispívá k pohodlnému škálování, a také najdete technického partnera s léty prověřenou reputací na krypto trhu.

Když už mluvíme o uživatelích , chápeme, že zde neexistují žádná omezení. Čím více technologií vaše firma používá, čím více požadavků uzavře, tím je pravděpodobnější, že získá velké publikum. Pro zákazníky je důležité šetřit čas a zároveň dostávat kvalitní služby. Když všechny potřebné kryptoaplikace existují v rámci jednoho projektu, značně to zjednodušuje proces práce s nimi. To potvrzují ekosystémy Binance a Apple.

Shrnutí

Budoucnost blockchainu do značné míry závisí na možnostech jeho využití v různých odvětvích, stejně jako na jeho sdílení. Vzhledem k tomu, že počet společností využívajících blockchainové technologie a kryptotransakce roste, musí se vzájemně ovlivňovat. To vede k vytvoření celých ekosystémů, kde uživatelé mohou pokrýt všechny potřeby, aniž by museli hledat samostatné poskytovatele služeb.

Vytvořit takový systém od nuly není snadné, protože zpočátku integrace s různými službami vede ke zmatkům, kterým se lze vyhnout pouze pomocí jasného plánování a profesionálního týmu. Případně si můžete objednat hotové řešení, odladěné a otestované. Tým Merkeleon například poskytuje hotový pohodlný systém, jehož fungování lze otestovat v demo verzi, stejně jako provést potřebné změny, přidat další funkce a změnit v závislosti na obchodní strategii.

* Zříkáme se odpovědnosti za obsah PR článků.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img