Věřitelé Mt. Gox začnou dostávat svoje bitcoiny již tento měsíc

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Věřitelé burzy Mt. Gox se loni mohli zaregistrovat a zvolit si formu výplaty svých nároků. Ti, co zvolili formu předčasných paušálních plateb se nyní dočkají části svých bitcoinů. Termín pro splácení je od 10. března do 30. září letošního roku. Tedy jestli se něco nezmění na poslední chvíli.

Aféra Mt. Gox se táhne už skoro deset let. V roce 2014 došlo k útoku během nějž odcizili více než miliardu dolarů v kryptu. V roce 2018 se objevili zprávy o možné refundaci poškozených a v roce 2021 soud finálně schválil rehabilitační plán. Tento měsíc by měla začít první tranše předčasných paušálních plateb. Ti co si zvolili vyčkat na celkovém vyrovnání mohou čekat ještě dalších pět až devět let.

Všechno nedostanou

Očekává se, že žadatelé obdrží přibližně 21 % hodnoty nároku. Platby budou provedeny v kombinaci krypta a fiat měn. Podle rozvahy roku 2019 byla bilance burzy 142 000 bitcoinů, 143 000 bitcoin cash a 69 miliard jenů. Kolik z této rozvahy připadne na předčasné paušální platby ale není součástí oznámení.

Závěr

Platby začnou sice v březnu, ale většina uživatelů je uvidí až mnohem déle. Minimálně z důvodu zpracování na straně cílových burz. Každý věřitel se totiž musí zaregistrovat u vybrané burzy a pověřit ji příjmem finančních prostředků jeho jménem. Například burza BitGo deklaruje, že vše zpracuje do 20 dnů. Kraken zvládne potvrdit přijetí plateb za 90 dnů. Ale co je 90 dnů v porovnání s deseti lety čekání.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img