[Odpolední zprávy] • Věřitelé burzy Mt. Gox se nyní mohou registrovat a vybrat si způsob vyplacení • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to teprve před čtyřmi dny, kdy se primární kryptoměna snažila udržet 19 000 USD po několika po sobě jdoucích propadech pod tuto úroveň. Situace se však začala měnit poté, co OSN vyzvala americký Fed, aby přestal zvyšovat úrokové sazby, protože by to mohlo zhoršit globální recesi.

Bitcoin reagoval růstem ceny směrem k 20 000 USD a v úterý dokonce vyskočil na dvoutýdenní maximum 20 500 USD. Přestože se mu nepodařilo pokračovat na sever, nebyl odmítnut tak rychle a prudce jako během několika předchozích pokusů a od té doby se drží nad (nebo poblíž) hodnoty 20 000 USD. Uplynulých 24 hodin nepřineslo žádný ohňostroj a BTC se tam stále pohybuje i nyní.

Pravděpodobně největší zpráva v oblasti kryptoměn včera přišla, když společnost Binance oznámila zastavení celého řetězce Binance Smart Chain v důsledku exploitu. Původní zprávy tvrdily, že se útočníkovi podařilo ukrást BNB v hodnotě zhruba 600 milionů dolarů.

Ačkoli oficiální stránka BNB Chain na Twitteru uvedla, že síť byla obnovena, nativní token, který ji podporuje, BNB, utrpěl nejvíce. Aktivum kleslo z 293 na 278 USD několik minut poté, co se útok dostal na veřejnost. Přestože se BNB v čase psaní článku vzpamatoval na 285 dolarů, je stále o 4 % níže. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Příprava na průlom up?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Objem obchodů s bitcoiny P2P na Filipínách v uplynulém roce vzrostl o 40 %

Objem P2P obchodování s bitcoiny na Filipínách se meziročně zvýšil o 40 %. Za obchodováním by mohla stát vysoká míra inflace.

Obchodování s bitcoiny na Filipínách za poslední rok masivně vzrostlo, jak ukazují údaje společnosti Paxful. Objem P2P obchodování s tímto aktivem vyskočil mezi 3. čtvrtletím 2021 a 3. čtvrtletím 2022 zhruba o 40 %. V současné době činí týdenní objem společnosti Paxful v BTC vůči filipínskému pesu přibližně 80 milionů pesos.

Objemy dosáhly vrcholu v červenci 2022 a dosáhly historických maxim, která se dotkla téměř 110 milionů pesos. Ve 3. čtvrtletí 2021 byly objemy o něco nižší, v průměru kolem 85 milionů. Obecně lze říci, že objemy byly výrazně vyšší a ukazují rostoucí trend zájmu o bitcoiny v zemi. [2a]

Účet ETH Classic s 670 tisíci sledujícími se mění na Ergo

Stoupenci twitterového účtu Ethereum Classic se možná stali nechtěnými fanoušky zcela nového kryptoprojektu poté, co zakladatel Cardana Charles Hoskinson změnil účet na novou komunitní stránku pro komunitu Ergo. Účet Ethereum Classic si od svého založení v červenci 2016 vybudoval více než 600 000 sledujících a až do 15. září sloužil k příspěvkům o Ethereum Classic.

Od 6. října však stránka na Twitteru nyní odráží platformu Ergo, blockchain typu proof-of-work (PoW), který je podobně jako Ethereum schopen zprostředkovávat chytré smlouvy, s odkazy na Cardano.

V dlouhém vlákně, které bylo 6. října připnuto na novou twitterovou stránku Ethereum Classic, Bob Summerwill, výkonný ředitel veřejné charitativní organizace podporující Ethereum Classic, ukázal prstem na Hoskinsona, že účet znovu použil, a poznamenal, že “6 let práce komunity bylo vymazáno”. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance Smart Chain zastaven kvůli “potenciálnímu zneužití”, 100 milionů dolarů staženo z řetězce

Transakce na blockchainu Binance, známém také jako BNB Chain a Binance Smart Chain, byly dnes zastaveny poté, co bylo v síti zjištěno potenciální zneužití díky nárůstu “nepravidelné aktivity”.

Prvotní oznámení zveřejnila BNB Chain na Twitteru ve 21:19 EDT s tím, že v síti BSC dojde k dočasnému pozastavení. Ve 21:35 EDT se však pauza v síti změnila v její zastavení.

“Všechny systémy jsou nyní pod kontrolou a okamžitě zkoumáme potenciální zranitelnost,”

– uvedla skupina na Twitteru.

“Víme, že Společenství bude nápomocno a pomůže zmrazit veškeré přenosy.”

Podle bezpečnostní firmy SlowMist, která se zabývá blockchainem, umožnilo zneužití kyberzločincům uniknout s digitálními aktivy v hodnotě více než 570 milionů dolarů, včetně Etherea, Polygonu, BNB Chain, Avalanche, Fantomu, Arbitrumu a Optimismu.

V době tisku řetězec obnovil svůj provoz jako obvykle a dodal, že validátoři potvrdili svůj status a komunitní infrastruktura se také upgraduje. [3a]

Více o této události najdete zde: BNB Chain opět online

Věřitelé burzy Mt. Gox se nyní mohou registrovat a vybrat si způsob splácení

Podle oznámení zveřejněného 6. října má nyní sanační systém burzy Mt. Gox novou funkci v procesu splácení věřitelů. Funkce umožňuje věřitelům vybrat si způsob splácení a zaregistrovat informace o příjemci v systému pro online přihlašování pohledávek. Termín pro tento výběr a registraci je 10. ledna.

Věřitelé budou muset vzít na vědomí několik vysvětlujících materiálů, jak je popsáno v oznámení. Patří mezi ně oznámení o změně sanačního plánu a získání povolení ohledně plateb, informace o finanční situaci zkrachovalé bitcoinové burzy Mt. Gox, výkaz příjmů a výdajů a průvodce výběrem kryptografické burzy nebo správce.

Pro registraci do systému se budou muset věřitelé přihlásit a provést výběr a registraci sami. Pokud tak neučiní ve stanovené lhůtě, nebudou moci obdržet takové splátky, jako je předčasná paušální částka, část pohledávek na sanaci kryptoměn, bankovní převody nebo převody prostřednictvím poskytovatele služeb převodu finančních prostředků. [3b]

CBDC, regulace

Spoluzakladatel společnosti Anchorage regulačním orgánům USA: “Chceme mít jasno”

Spoluzakladatel a prezident společnosti Anchorage Digital Diogo Mónica vyzval k vyjasnění regulačních předpisů ve Spojených státech, které podle něj zůstávají nepřehledné kvůli politizaci technologie Web3 a nedostatku koordinovaného úsilí ze strany odvětví.

V rozhovoru před vstupem společnosti na asijský trh Mónica uvedl, že mezi zkušenostmi s regulací v Singapuru a ve Spojených státech je rozdíl jako den a noc.

“Singapur, to je opravdu závan čerstvého vzduchu. Je velmi odlišné mít jednoho regulátora,”

– řekl Mónica a dodal, že bez ohledu na typ aktiva je to Monetary Authority of Singapore (MAS), centrální banka země, “s níž komunikujete ve všech záležitostech.”

Zatímco ve Spojených státech podle něj “v podstatě neexistuje žádná jasnost” s malým množstvím informací o tom, kam aktiva právně spadají, a dodává, že i když společnost rozumí pravidlům, kterými se dané aktivum řídí, “sotva víte, s jakým regulátorem vlastně musíte jednat”. [4a]

SWIFT zkoumá výhody globální sítě CBDC

Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci (SWIFT) provedla osmiměsíční testování různých technologií a digitálních měn centrálních bank (CBDC). Zjistila, že tyto měnové produkty by se mohly podílet na globálním finančním ekosystému a napomáhat přeshraničním platbám.

Začátkem letošního roku společnost SWIFT zahájila program, jehož cílem bylo propojit různé systémy CBDC, a tím zmírnit obtíže při přeshraničním zúčtování. Ředitel pro inovace Thomas Zschach tehdy prohlásil, že tyto produkty byly “slepou skvrnou” a jejich společné využití by mohlo umožnit “bezproblémové” transakce mezi různými zeměmi.

Nedávná tisková zpráva odhalila, že zkušební provoz SWIFT skončil, což dokazuje, že CBDC jsou schopny usnadnit mezinárodní platby a v případě potřeby se krýt na fiat. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img