[HOT NEWS] BNB Chain opět online

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Po krátkém přerušení sítě v důsledku hackerského útoku je aktivita v BNB Chain opět online.

BNB Chain po útoku opět v provozu

BNB Chain, nativní blockchain, který stojí za kryptoburzou Binance, je podle aktualizace sítě od 7. října opět v provozu. Aktivita na síti byla krátce pozastavena po potvrzených zvěstech o zneužití. BNB Chain oznámil, že validátoři sítě “potvrzují svůj stav” a také upgradují komunitní infrastrukturu.

Odhady škody

Původní odhady výše ohrožených finančních prostředků dosahovaly až 100 milionů dolarů v kryptoměnách. Po několika hodinách trvání situace však síť oznámila, že aktuální odhady zneužitých prostředků se pohybují kolem 70-80 milionů dolarů, přičemž 7 milionů dolarů se zatím podařilo zmrazit.

Kompromitace se odehrála na BSC Token Hubu, který nakonec vytvořil “extra BNB”, jak uvádí oficiální příspěvek na Redditu.

Zhao: Prostředky jsou v bezpečí

Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel společnosti Binance, o incidentu rovněž informoval na Twitteru s tím, že uprostřed pozastavení sítě byli validátoři požádáni o dočasné pozastavení BSC, aby problémy zvládli.

Zhao také ujistil uživatele, že jejich pozastavené prostředky jsou v bezpečí.

Adresa hackera na blacklistu, aktiva zmražena

Internetoví slídilové na Twitteru se problémem a ukradenými prostředky aktivně zabývali, přičemž někteří odhadují, že hacker má v síti BNB Chain zmrazená aktiva ve výši přibližně 400 milionů dolarů.

Tether také zveřejnil, že adresu hackerovy peněženky zařadil na černou listinu.

Hack nemá souvislost s AvengerDAO

Tento hack přišel několik týdnů poté, co BNB Chain zahájila komunitou podporované bezpečnostní úsilí s cílem zabezpečit uživatele ve své síti. AvengerDAO slouží k boji proti podvodům, záškodníkům a potenciálním zneužitím. V souvislosti s nedávným incidentem v síti nebyla o AvengerDAO žádná zmínka.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img