Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao se připravuje na epickou krypto revoluci

4.6
(11)

Minulý týden strávil Changpeng Zhao, generální ředitel oblíbené kryptoměnové burzy Binance, v Brazílii, kde se setkal se všemi klíčovými hráči v zemi. Není pochyb o tom, že Binance se chystá v Brazílii rozpoutat pořádný ohňostroj.

Binance a cesta do Brazílie

Changpeng Zhao (v komunitě známý pod zkratkou CZ) se vydal minulý týden do Brazílie, největší jihoamerické země. Zhao využil příležitosti a setkal se s guvernéry měst São Paulo a Rio De Janeiro, přičemž dokonce obdržel klíč od města a vysloužil si jejich podporu.

“Moc děkuji za návštěvu. Gratuluji vám k převratné práci, kterou odvádíte. Počítejte se Sao Paulem”

To jsou slova, která napsal Joao Doria, guvernér Sao Paula. Po setkáních se státními úředníky CZ zamířil na konferenci ETH Rio, kde oznámil, že burza má konkrétní plány na rozšíření počtu svých zaměstnanců a také na nákup společností poskytující platební služby v zemi a bank v zemi.

CZ využil příležitosti a oznámil účastníkům akce, že Binance právě podepsala memorandum o porozumění o koupi brazilské makléřské společnosti Sim;paul Investimentos. V komentáři k dohodě CZ uvedl, že aby Binance mohla naplnit své cíle, je potřeba plně spolupracovat s místními úřady.

“Právě jsem byl na konferenci ETH v Riu. Ta úroveň energie, to nadšení…”

– napsal na Twitteru o přijetí, kterého se mu dostalo. Brazílie se zdá být pro Binance, vzhledem k více než 200 milionům obyvatel a její velikosti, strategickým trhem. A přidám ještě jedno číslo: v letošním roce vzrostl objem transakcí v Brazílii na Binance o 125 % ve srovnání s rokem 2021.

Pro-kryptoměnová Brazílie

O Brazílii se všeobecně mluvilo jako o možné další zemi, která po salvadorském experimentu přijme Bitcoin jako zákonné platidlo. Země vyvolala vlny nadšení poté, co Výbor pro hospodářské záležitosti jednomyslně schválil návrh zákona o kryptoměnách.

Návrh zákona teď ještě čeká “překážka” v podobě Senátu a dolní komoře parlamentu, než zamíří na prezidentův stůl k podpisu zákona. Obsah návrhu zákona byl přivítán jako správný krok pro celý ekosystém, neboť jasně definuje, co představují virtuální aktiva a přináší klasifikaci poskytovatelů služeb.

V kryptografických kruzích se proslýchá, že společnost Binance se chystá zřídit pobočku v Jižní Americe, přičemž Brazílie je v pozici hostitelské země. Společnost Binance učinila také významné pokroky na Blízkém východě poté, co získala provozní licence v Bahrajnu a Spojených arabských emirátech.

Závěr

Za pár dní začne v Miami ostře sledovaná kryptoměnová konference a spekuluje se, jaké novinky a oznámení zde budou představeny. V minulém roce jsme se dočkali “výbuchu bomby” v podobě oznámení salvadorského prezidenta, že země přijme bitcoin jako zákonné platidlo. Můžeme se dočkat něčeho podobného i letos?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img