Bloomberg: Changpeng Zhao je 11. nejbohatší osobou na světě

3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel jedné z největších kryptoměnových burz na světě, Changpeng Zhao, se stal podle nejnovější aktualizace Bloomberg Billionaires Index 11. nejbohatším člověkem této planety. CZ je tak nejbohatší kryptoměnový miliardář.

Zhao 11. nejbohatší osobou planety

Pondělní aktualizace Bloomberg Billionaires Index odhadla čisté jmění generálního ředitele Binance na 96 miliard amerických dolarů. Jmění Changpeng Zhaa i s osobním majetkem tak v klidu může konkurovat částkám, které nashromáždili technologičtí miliardáři Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates či Mark Zuckerberg.

Agentura Bloomberg ve svém článku dále uvádí, že odhad jmění Zhaa je založen na podílu v Binance a uvádí, že kryptoměnový burza vygenerovala v minulém roce příjmy ve výši více než 20 miliard amerických dolarů.

Changpeng Zhao podle dokumentů firmy vlastní 90 % akcií Binance. Ukazuje se tak, že čisté jmění Zhaa může být vyšší než 96 miliard USD, jelikož Bloomberg nezohlednil osobní držení bitcoinů a tokenu BNB.

O privátním držení mincí CZ toho není příliš známo, v minulosti však uvedl, že jeho osobní majetek představuje většinu jeho čistého jmění. Zhao však taktéž tvrdí, že převážnou většinu svého jmění věnuje na charitu.

„Osobně jsem finančně svobodný. Nepotřebuji mnoho peněz a mohu si tímto způsobem udržovat svůj životní styl. Mám v úmyslu rozdat většinu svého bohatství, jako to udělalo mnoho bohatých podnikatelů.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 208 USD dle KMC. Cena tokenu BNB se pohybuje okolo 494 USD.

Závěr

Changpeng Zhao je nepochybně jednou z nejvlivnějších osob v kryptoměnovém průmyslu. Sázka na bitcoin před necelými deseti lety se tak vyplatila. Velký úspěch pro CZ. Celý článek agentury Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Budme za to radi! Cim bohatsi CZ bude, tim mensi motivaci bude mit nechat si zariznout zlatou slepici.
A velka komunita lidi by nebyla rada, kdyby spolu se zlatou slepici nechal zariznout i jejich zlate krepelky 🙂

comment image

P.S. IMHO ta jeho zkratka jmena je dobra propagace Ceske republiky ve svetove cryptokomunite. To bychom meli umet nejak vyuzit!

Poslední editace 2 let před přes LHTS
E15

Tady je alespoň vidět, jak je:

  1. všechno přepálené
  2. a nebo BTC podhodnocený

Protože pokud má tento pan CZ skoro 100 mld USD, pak je údajně bohatší než sám Satoshi Nakamoto (s milionem BTC…)

spot_img