Changpeng Zhao: Centralizované systémy jsou nedílnou součástí kryptoměn

5
(3)

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, v novoroční zprávě uživatelům burzy prohlásil, že centralizované systémy jsou důležité pro další růst kryptoměnového průmyslu. Věnoval si dalším tématům, jako je třeba otázka globální centrály společnosti či zalistovávání kryptoměnových projektů na burze.

Květnatými slovy řečeno, Binance je velká loď plující ve vodách kryptoměn a uživatelé jsou zvědaví, kam směřuje. Generální ředitel burzy si udělal čas, aby odpověděl na otázky některých uživatelů Twitteru.

Zhao: Questions and Answers

Changpeng Zhao, CEO Binance, odpověděl na některé relevantní otázky, které mu na Twitteru položili uživatelé ohledně stavu burzy. V pětiminutovém videu sdělil, že centralizované organizace hrají v kryptografickém ekosystému obrovskou roli poté, co jeden z uživatelů prohlásil, že tyto systémy jsou postaveny tak, aby s vámi “vy****ly”.

“Myslím, že dnes stále potřebujeme centralizovaný systém, který se integruje s tradičním finančním průmyslem, abychom mohli peníze do krypto přinést, a také je poslat ven, pokud chtějí odejít”

Upozornil, že ačkoli některé kryptoměnové projekty mohou být Ponziho schémata a podvody, uživatelé by si měli před investováním jakýchkoli prostředků provést svůj vlastní průzkum. CZ, jak se mu s oblibou často říká, chce, aby se uživatelé drželi burz, které využívají KYC, oproti platformám, které takové požadavky nemají. Ty jsou podle něj “mnohem menší a mnohem rizikovější platformy”, které s největší pravděpodobností nemají ani zákaznickou podporu.

V souvislosti s neustávajícími debatami o tom, že Binance nemá sídlo, generální ředitel prohlásil, že tento pojem je pouze koncept, neboť zaměstnanci nemusí být nutně v kanceláři, aby byli efektivní, a pandemie tuto skutečnost výstižně ilustrovala “zejména díky možnosti využití dnešních komunikačních technologií”.

Rovněž se vyjádřil k “boji”, který panuje mezi Binance Smart Chainem a Ethereem. Řekl, že BSC je sice blockchain kompatibilní s Ethereem, ale je mnohem rychlejší a má vyšší kapacitu než Ethereum. Dodal, že tyto vlastnosti přilákaly více uživatelů při pohledu na metriky, jako jsou denní objemy transakcí či denní aktivní adresy.

Proč zalistovávají takové množství coinů?

Často se objevuje kritika, že Binance na své burze uvádí mnoho mincí, ale Zhao tuto skutečnost bagatelizoval tvrzením, že se jedná pouze o malý počet aktiv, která jsou uvedena na seznamu.

“Dnes uvádíme asi 700 mincí z celkového počtu asi 6 milionů mincí. Pouze 1 z 10 000 mincí, které kdy byly vytvořeny, se dostane na Binance, takže je to 0,01 %. Snažíme se ale vybírat ty nejlepší projekty v oboru”

K tomu dále poznamenal, že vzhledem k faktu, že se Binance rozrostla na 90 milionů uživatelů, je obtížné implementovat zpětnou vazbu komunity kvůli omezené velikosti jejího týmu. Vyzval uživatele, aby i nadále posílali své návrhy napříč různými platformami a členové týmu se jejich připomínkami budou nakonec zabývat. Na závěr pak generální ředitel upozornil, že uživatelé by měli obchodovat s kryptoměnami v částkách, které jsou ochotni ztratit, protože společnost nebude ztráty vzniklé obchody vracet.

Závěr

Některé novoroční projevy je lepší neposlouchat a některé naopak si pozornost zasluhují. Přeji nejen Binance, ale nám všem, ať se nám v tomto roce daří a portfolia rostou:)

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jo, to jsem já

BTC byl vynalezen na nahrazení-demolici fiat systému, nikoliv na jeho propojení 🙂

E15

Upřímně moc nechápu, čím Binance těch 90 milionů uživatelů tak uchvátila. Ale jinak to chlapec dělá dobře (pro sebe!), jenom na tom jejich Binance shitcoinu musel vyvařit majlant.

Poslední editace 2 let před přes E15
spot_img