07.10.22 Analýza BTC/USD – Příprava na průlom up?

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) pořád konsoliduje zhruba na rezistenční diagonále, která se tvoří téměř rok. Mnozí tvrdí, že je průraz za námi. Já se spíše řadím k těm, kteří jsou v tomto ohledu opatrnější. Určitě je zde viditelná snaha definitivně prorazit nad trendovou čáru. Ale zatím průraz nepovažuji za jistý. Leč pro býky to technicky zcela objektivně nyní vypadá nadějně. Takže se třeba i dočkají na rally, na které sází.

Aktuální situace 4H BTC/USD

Takže na 4H grafu máme před sebou velkou stranovou konsolidační strukturu. Která je v cenovém rozmezí cca 17 700 – 25 200 USD. Kurz BTC mnohokrát otestoval S/R level kolem 19 000 USD. A pokaždé býci úroveň ubránili. Leč na přelomu září/října byl trh poměrně líný a odraz se příliš nedařil uskutečnit.

Zas na druhou stranu můžeme delší konsolidaci na supportu brát tak, že se v likvidní oblasti akumulují dlouhé pozice. Avšak na jak dlouho se zde akumuluje? Jestli kolem 19 000 USD opravdu došlo k akumulaci pozic, nejspíš nás čeká finální průlom downtrendové diagonály. Ale samotný průlom jedné trendové čáry neimplikuje konec medvědího trendu. Na to zase pozor. Pouze se může změnit struktura medvědí struktury.

Každopádně v případě úspěšného průlomu směrem nahoru je první větší překážkou pásmo kolem 23 000 USD. A pak přirozeně horní hranice stranového pásma. Možná může dojít i ke krátkému přesahu nad řečenou hranici. Takže bych se nedivil, když by kurz BTC otestoval i cenové levely kolem 27 000 USD. Ale výš bych to moc neviděl.

Závěrem

Bitcoin se solidně drží, což je dle cenových grafů nezpochybnitelné. Ale na jak dlouho? Je třeba si uvědomit, že jednotliví členové FOMC nyní neradi vidí, když jdou trhy nahoru. Protože to znamená, že očekávání nejde tím směrem, kterým chtějí. Jak jsem zmiňoval dříve, Fed chce vidět na trzích krev.

A kdykoliv se někdo z nich na veřejnosti vyjádří, jsou vskutku jestřábí. Stačí, aby Jerome Powell někde promluvil a trhy tím lidově řečeno sejme. Proto každý býk musí počítat s tím, že jde vlastně proti restriktivní měnové politice Fed. Tím pádem býci více riskují. Ale to neznamená, že jim to nemusí vyjít.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

„Takže bych se nedivil, když by kurz BTC otestoval i cenové levely kolem 27 000 USD.“
To já bych byl doslova šokován 😀 V současném stavu bych to opravdu neviděl výš než 20k, možná do konce roku nějaká „pětiminutovka“ těsně pod 23k, ale na víc, podle mě, síla prostě nebude 🥴

Stephanos

Je zo zvláštní. NASDAQ jde dnes zase docela solidně domů (po zveřejnění dat o nezaměstnanosti v USA), ale BTC se tváří, že se ho to netýká. Resp., nějaká reakce tam byla, ale pokles se po chvilce hned na 19 500 zastavil. Ale na průraz směrem nahoru to také nevidím, k tomu prostě makroekonomická situace vůbec nenahrává. Teď se zase sází, že FED ve zvyšování sazeb polevovat nebude. Tak fakt nevím, jak dlouho ten kurz BTC vydrží takhle v kleštích.

LHTS
Hodnocení článku :
     

OFF TOPIC: Musk Twitter nakonec koupi 🙂
Muzeme se tesit na pekne pumpy a okamzite prodeje na Dogecoinu.

Hell

A není to spis tak, ze když technologicky trh uvěří poklesu, btc spadne? Ze to na půl dne někdy minuly týden mrklo pod červnové low je málo, musí se to tam níž usadit. Místo toho ty trhy polila jakási euforie, připadá mi, ze zachvátila i jindy rozumného autora článku..:))

Matěj
Hodnocení článku :
     

Nemůže BTC držet nad supportem a tlačit nahoru jednak obava/spekulace, že v dohledné době zkolabuje dolar a BTC se najednou stane jistotou v chaotických časech, a paradoxně zároveň i sázka na to, že Putin do zimy půjde do háje a všechny trhy vyletí v (přechodné) euforii nahoru?

Poslední editace 5 měsíců před přes Matěj
Kameo

Euforie max při tvé konzumací drog.
Přestaň se ztrapňovat

Hell

Mě už i napadlo, jestli nějaká významná část lidi neočekává masivní měnovou reformu v příštích letech, ze to neleze dolu.:-))každopádně psychologicky je to ohromne zajímavá hra, vidíme, co s kryptem děla strach a zatím si vede až nečekaně dobre. Ale stejně si spis myslim, ze to do par dni spadne…:)

Reklama: