Hrozícímu pádu Silvergate věnuje zvýšenou pozornost i samotný Bílý dům

5
(2)

Zprávy a souhrny

Problémy banky Silvergate a hrozící pád otřásly v posledních dnech kryptoměnovým sektorem. Není divu, že celá situace přitáhla pozornost amerických regulačních orgánů a nyní i Bílého domu.

Problémy Silvergate už i v hledáčku Bílého domu

V pondělí tisková tajemnice Bílého domu Karine Jean-Pierreová novinářům řekla, že Bidenova administrativa si je “situace jasně vědoma” a dodala, že Bílý dům kroky Silvergate pečlivě sleduje. Poté, co byla de facto dotlačena ke sdělení vládního stanoviska k problémům banky, novinářům řekla:

Takže o situaci víme a zprávy sledujeme. Nebudu se vyjadřovat konkrétně ke společnosti Silvergate, ale je to samozřejmě jen aktuálně poslední případ společnosti v oblasti kryptoměn, která v posledních týdnech zažila významné problémy. Bankovní regulátoři vydali pokyny, jak by se banky měly chránit před riziky spojenými s kryptoměnami.

Dále poznamenala, že prezident, který opakovaně vyzval Kongres, aby přijal opatření na ochranu Američanů před riziky, která představují digitální aktiva, se nechal slyšet, že tak bude činit i nadále.

Odstavení Silvergate Exchange Network a další kroky

Reakce přichází po sérii neštěstí, kterým banka čelí v souvislosti s jejím spojením s kryptoměnovým průmyslem. V pátek banka oznámila, že uzavře svou síť Silvergate Exchange Network (SEN). Jde o nástroj, který umožňoval vypořádání kryptoměn a fiat měn 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Tento krok přišel jen několik dní poté, co banka 1. března v dokumentu předloženém americké Komisi pro cenné papíry (SEC) odhalila, že odloží podání své výroční zprávy. Banka upozornila, že existuje možnost, že v příštích dvanácti měsících nebude schopna pokračovat ve své činnosti jako “fungující podnik”.

Dodala, že “v současné době probíhá přehodnocování jejího podnikání a strategie s ohledem na obchodní a regulační výzvy, kterým v současnosti čelí”. Dále zveřejnila, že její podnikání bude pravděpodobně ohroženo “vyšetřováním ze strany našich bankovních regulátorů”.

Obavy Silvergate o její další činnost způsobily, že společnosti zaměřené na kryptoměny, jako jsou Circle, Paxos, Coinbase, MicroStrategy a Bitstamp, od ní dávají ruce pryč. No a kryptoburza Gemini již svůj bankovní vztah se Silvergate pozastavila.

Závěr

Pád Silvergate přichází v době zvýšených výzev amerických bankovních regulátorů, jako je Federální rezervní systém a Federální korporace pro pojištění vkladů, aby se banky zdržely zapojení do kryptoaktivit, neboť je považují za nebezpečné. V lednu tyto dvě instituce vydaly společné prohlášení, v němž uvedly, že:

…se domnívají, že vydávání nebo držení kryptoaktiv, která jsou vydávána, uchovávána nebo převáděna v otevřené, veřejné nebo decentralizované síti nebo podobném systému, je s vysokou pravděpodobností v rozporu s bezpečnými a zdravými bankovními postupy.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan
Hodnocení článku :
     

Diky za článok. Prosím Vás, ak viete odpovedať, ako je na tom k vzťahu k Silvergate burza Kraken?

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Jen houšť a větší kapky. Ještě USDT a nakonec Binance. To by mohlo holotu krásně decimovat a my bychom si dobře přilepšili. Nicméně pod 12k se stejně téměř jistě nepodíváme a bude potřeba nebýt příliš nenažraný.

Reklama: