Bukele v nedávném rozhovoru vysvětlil, jak Salvadoru prospěla legalizace bitcoinu

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident El Salvadoru, Nayib Bukele, v nedávném rozhovoru vysvětlil, jak legalizace bitcoinu prospěla zemi. Co dalšího prohlásil prezident první země na světě, která přijala největší kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo?

Bukele a bitcoin v Salvadoru

Prezident Salvadoru Nayib Bukele před nedávnem poskytl rozhovor v populárním pořadu Tuckera Carlsona. Zde salvadorský prezident vysvětlil, jak země těžila z legalizace nejdůležitější kryptoměny světa.

Jednou z hlavních výhod legalizace bitcoinu v El Salvadoru podle Nayiba Bukeleho bylo zvýšení atraktivity této latinskoamerické země pro turisty a významný nárůst cestovního ruchu o zhruba 95 %. V rozhovoru prezident Salvadoru prohlásil:

Zvýšili jsme cestovní ruch o 95 %, a to částečně kvůli bitcoinu. Je spousta bitcoinerů, kteří chtějí jít do země, kde je bitcoin zákonným platidlem, máme bitcoinové konference.

Prezident Bukele v rozhovoru dále uvedl, že od chvíle, kdy El Salvador legalizoval bitcoin, získala tato země mnoho soukromých investic. Bukele mimo jiné kritizoval kroky mnoha centrálních bank, včetně americké centrální banky, a obvinil je z devalvace bohatství lidí a zničení jejich úspor.

Prezident Salvadoru tak ocenil BTC za jeho globální dostupnost a potenciál řešit ekonomickou nespravedlnost. Dále uvedl, že největší kryptoměna světa je populární dokonce i v zemích, kde byla dříve zakázána úřady.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 250 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se v roce 2021 stal první zemí na světě, která přijala bitcoin jako své zákonné platidlo. Co si o tom myslíte vy? Jaká další země podle vás podnikne stejné kroky jako Salvador? Podělte se s námi o názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý rozhovor se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img