[Večerní souhrn článků] • SEC protestuje proti kryptoburze Binance • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

SEC protestuje proti kryptoburze Binance

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) podala námitku proti prodeji aktiv společnosti Voyager Digital kryptoměnové burze Binance. Komise tvrdí, že transakce mezi společnostmi Voyager Digital a Binance.US v hodnotě 1 miliardy dolarů by mohla zahrnovat prodej cenných papírů, které nejsou registrovány u SEC. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Bitcoin stále posiluje, akcie klesají – Prolomíme rezistenci?

Bitcoin (BTC) se pořád snaží posilovat. A to navzdory tomu, že výnosy a americký dolar jdou nahoru. Což třeba akciový trh v tomto týdnu vůbec není schopen rozdýchat. Sledujeme proto něco velmi zajímavého, protože Bitcoin jaksi ignoruje ty špatné okolnosti. Jak tuhle situaci vnímat?

23.02.23 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Pro akcie nejhorší týden za dva měsíce

S&P 500 a Nasdaq mají za sebou vůbec nejhorší týden od poloviny prosince. A hlavně kurzové poklesy začaly zrovna na důležitých úrovní. Dost se toho zkrátka pro akciové trhy pokazilo. Přitom vstup do nového roku byl, jak víme, skutečně silný. A nyní se naopak zvyšuje pravděpodobnost, že atakujeme tržní minima z podzimu.

Bitcoin a akcie oslabují – Na trhu nepanuje dobrá nálada

Na posledním zasedání FED došlo k navýšení o 25 bazických bodů. To je sice méně, než jsme byli zvyklí v průběhu roku 2022, ale přesto na trhu moc pozitivní nálada nepanuje. Hodně to souvisí i s vystoupeními jednotlivých členů FED. Nálada tak jasně převažuje jestřábí.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Evropská unie chce urychlit regulaci kryptoměn

Evropská unie usilovně pracuje na prosazení nových pravidel pro banky, které drží kryptoměny a další digitální aktiva. Tato opatření mají za cíl zajistit stabilitu finančního systému a minimalizovat rizika spojená s investicemi do těchto aktiv.

Tento metaverse převálcuje Decentraland – investujte do této Web3 hry v předprodeji a získejte až desetinásobné zisky

Přední svět metaverse Web3, Decentraland, dominuje trhu, pokud jde o růst ceny a životnost. Decentralandu se dokonce podařilo proniknout do institucionálního přijetí kryptoměn vytvořením fondu Grayscale pro svůj token $MANA. Pozornost na sebe strhává však RobotEra, zbrusu nový projekt, který ve světě metaverse, dělá rozruch.

Monero a finanční anonymita pro začátečníky

Ačkoli bychom měli mít svá digitální data pod svou kontrolou, mnohdy tomu tak není. Ti, kdo znají základy browser fingerprintingu a cookies, například vědí, že kousky našich dat jsou všude a mohou je shromažďovat a třídit nejrůznější firmy, aby mohly předpovídat, co kde koupíme, posílat nám personalizované reklamy, atd.

Milionové dary v kryptoměnách míří na pomoc Turecku a Sýrii

Po nedávných katastrofálních zemětřeseních, které zasáhly části Turecka a Sýrie, se krypto komunita rozhodla pomoci. Díky technologii kryptoměn se podařilo rychle a efektivně poskytnout pomoc potřebným.

Americký kongresman předkládá návrh zákona, který má zablokovat zavedení CDBC

Kongresman Spojených států Tom Emmer představil nový návrh zákona. Jeho cílem je zablokovat Federální rezervní systém (Fed) při vydávání digitální měny centrální banky (CBDC).

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img