Americký kongresman předkládá návrh zákona, který má zablokovat zavedení CDBC

4
(4)

Kongresman Spojených států Tom Emmer představil nový návrh zákona. Jeho cílem je zablokovat Federální rezervní systém (Fed) při vydávání digitální měny centrální banky (CBDC).

Jak uvedl Emmer 22. února na Twitteru, cílem návrhu zákona nazvaného “CBDC Anti-Surveillance State Act” je chránit finanční soukromí amerických občanů.

Jakákoli digitální verze dolaru musí zachovávat naše americké hodnoty soukromí, individuální suverenity a konkurenceschopnosti volného trhu. Cokoli menšího otevírá dveře k vývoji nebezpečného sledovacího nástroje.

Tento návrh se snaží zakázat Fedu vydávat digitální dolar a zároveň používat CBDC k provádění měnové politiky a kontrole ekonomiky.

Pokud bude návrh zákona přijat jako zákon, znamená to, že Fed by měl být v průběhu svého projektu CBDC vůči Kongresu transparentní. Pokud jde o pilotní projekty, návrh zákona vyžaduje, aby Federální rezervní systém informoval Kongres o pokroku s čtvrtletní periodou.

Udržení pozice USA jako technologického lídra

Emmer dále poznamenal, že návrh zákona je součástí snahy o udržení pozice Ameriky jako lídra v oblasti technologií.

Koneckonců Amerika zůstává technologickým lídrem ne proto, že bychom pod regulačním nátlakem nutili inovátory k přijetí našich hodnot, ale proto, že umožňujeme rozkvět technologií, jejichž jádrem jsou tyto hodnoty.

Pokud bude návrh zákona úspěšný, oslabí tím šanci Spojených států na zavedení CBDC. Jde o téma, které v poslední době dominovalo debatám o regulaci kryptoměn. Pozoruhodné je, že Fed se ohledně spuštění CBDC nevyjádřil příliš jasně. Mnozí hráči v tomto odvětví to ovšem považují za ideální krok proti růstu kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC) či Ethereum (ETH).

Předseda Fedu Jerome Powell zároveň prohlásil, že CBDC navázané na americký dolar by výrazným způsobem pomohlo udržet globální dominanci dolaru.

Závěr

Pokud se na situaci podíváme z globálního pohledu, tak celkově lze říci, že stále více světových jurisdikcí zkoumá CBDC. Samotná Federální rezervní banka v San Francisku nedávno vypsala výběrové řízení na pozici softwarových vývojářů, kteří by pomohli právě s výzkumem a návrhem CBDC.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img