Bitcoin a akcie oslabují – Na trhu nepanuje dobrá nálada

5
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na posledním zasedání FED došlo k navýšení o 25 bazických bodů. To je sice méně, než jsme byli zvyklí v průběhu roku 2022, ale přesto na trhu moc pozitivní nálada nepanuje. Hodně to souvisí i s vystoupeními jednotlivých členů FED. Nálada tak jasně převažuje jestřábí a bitcoin reaguje poklesem.

V loňském roce docházelo k navyšování sazeb o 50 až 75 bazických bodů při většině zasedání. Konec roku přinesl poměrně dobrá ekonomická čísla. Inflace začala brzdit a optimismus se vrátil na trhy. Trh kryptoměn a hlavně Bitcoin si za leden připsal skoro 40 % růst a spekulovalo se o počátku nového býčího trhu. Část analytiků ale neustále upozorňovala na situaci v dluhopisech. Ta většinou předpovídá budoucí vývoj akcií.

Zveřejněn zápis z posledního zasedání FED

Včera byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FED – FOMC Minutes. Při jeho analýze lze nalézt jestřábí pohled téměř u všech členů komise FED. Trh okamžitě zapracoval jejich rétoriku do očekávání. Téměř čtvrtina nyní očekává navýšení o 50 bazických bodů. Zbytek je pro 25 bazických bodů. O ponechání současné sazby se již ani neuvažuje. Tato informace se samozřejmě ihned projevila napříč trhem. Akciové indexy letí dolů, kryptoměny klesají a výnosy amerických státních dluhopisů letí nahoru. U 10letých dluhopisů jsme na 3,92 % (tříměsíční maximum) a u 2letých máme dokonce 4,70 % (15leté maximum).

Závěr

Ihned po zasedání FED byl na trhu ještě optimismus. Po detailní analýze zase spíše opak. Na bitcoinu došlo k dalšímu zamítnutí kolem 25 000 USD. Býkům se nepodařilo proměnit tuto hranici na novou podporu. Aktuálně se pohybujeme kolem 24 500 USD (můžete sledovat na našem živém grafu) a týdenní svíce se zatím formuje jako doji. Uvidíme, zda dnešní obchodování něco změní. Víkend očekávám spíše slabší pokles. Ale možná dnešní zveřejnění Consumer Price Index (CPI) Eurozóny přinese na trh novou energii.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img