02.02.23 Analýza BTC/USD – 40% zisk za leden, po včerejším Fed růst

4.2
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu si za leden připsal čistý zisk téměř 40 %. Tím pádem trh vytvořil vůbec nejsilnější býčí svíci od října 2021. Z technického hlediska jde proto o obrovský úspěch. Logicky jsou tyto impulsní svíce samy o sobě signálem pro pokračování v kurzovém růstu.

Komentář ke včerejšímu Fed

Fed včera zvýšil základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu a zveřejnil i statement, který se mírně lišil od těch předešlých. Nicméně jádro zůstalo v podstatě stejné. Samotná tiskovka s Jeromem Powellem probíhala stále v jestřábím stylu. Zase zdůraznil jejich odhodlání, aby dostali inflaci zpátky na 2 %.

A víceméně Powell avizoval, že růst úrokových sazeb bude pokračovat i v letošním roce. Ačkoliv ne takovým agresivním tempem jako v minulé roce. Zdůrazňuji, že během jeho proslovu jsem nezaznamenal absolutně žádnou informaci, která by mohla naznačovat, že dojde v letošním roce k poklesu sazeb.

Kurz bitcoinu, některé komodity a hlavně akciový trh šel přesto strmě nahoru. Kdežto dolarový index se lidově vypláchl. Powell totiž řekl minimálně jednu nebo dvě informace, které lze interpretovat jako „holubičí“. Faktem ale je, že drtivá většina těch informací, která včera zazněla, vůbec dobrá pro trh nejsou. Trh zkrátka vše špatné vytěsňuje a spoléhá se na soft landing americké ekonomiky a brzký pivot v měnové politice Fed, který vůbec nemusí letos přijít.

Co z toho dále vyplývá? Finanční trh nebere Powella absolutně vážně. A příliš nechápu, že se s tím Fed nesnaží něco udělat. Jelikož poté klesá efektivita jejich restrikcí. Obávám se, že se ve Spojených státech inflace na ta 2 % tak snadno nedostane. Jak si všeobecně všichni myslíme.

Kurz bitcoinu zaznamenal za leden velký úspěch

Takže kurz bitcoinu si za leden připsal necelých 40 %. A tím se z ledna stává vůbec nejsilnější měsíc od října 2021. Dále můžeme logicky kvitovat podobu svíce, která je impulsní. A zároveň prolomila S/R level 19 000 USD, který dlouhodobě považujeme za velmi důležitý. Samotná podoba této svíce je poté přirozeně signálem pro pokračování v kurzovém růstu. A vzhledem k tomu, co se děje na celém finančním trhu, to není určitě mimo mísu.

Upozorňuji ovšem, že se v současnosti trhy nechovají vůbec racionálně. S dalším růstem úrokových sazeb roste šance, že se cokoliv pokazí. Navíc hrozí, že inflaci nedostanou pod kontrolu dostatečně rychle. A pak hrozí, že úrokové sazby porostou z aktuálních úrovní zase výraznějším tempem. Aktuální podmínky prostě nejsou příznivé. Naopak platí relativně velké investiční riziko.

Dále kurz bitcoinu otestoval 50měsíční klouzavý průměr, který medvědi prolomili během léta minulého roku. Kurz u klouzáku okamžitě reagoval. Takže máme měsíční zavírací cenu těsně pod ním. Z pohledu měsíčního grafu nás čeká první velká překážka až kolem 30 000 USD. Hrozně dlouho řečené pásmo fungovalo jako support, na který mnozí spoléhali. Až vlastně během června došlo k radikálnímu průlomu, který kurz bitcoinu dostal až k 19 000 USD.

Závěrem

Vstup do nového roku byl pro Bitcoin jednoznačně obrovským úspěchem. Až je to pro mne docela velkým překvapením, že to bylo až tak snadné. Mějte ale na paměti, že jedna měsíční impulsní svíce hned neznamená jistý býčí trend. Svíce z října 2021 zavřela naprosto totožně. A jak to tehdy dopadlo, víme. Taky si všichni po této svíci malovali 100 000 USD. Kurz bitcoinu má před sebou hodně technických překážek. Nezapomínat na to.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Naprostý souhlas, všichni jsme čekali výplach , teda já urcitě ano ,už jen kvůli tomu co se děje tady v Evropě .
Ale opět se ukázalo že trh udělá pravý opak toho co by obchodníci chtěli s čím počítali .
Nic méně 30k je pouze 20% ale sám tomu nechci vařit ,ale k totální pasti je to jako stvořené.
Bohužel za mě jsem se za ta léta nechal několikrát nachytat takže lepší čekat na dobrý nákup , než čekat v pozici na modrá čísla.
Hezký den všem.

Kycok
Hodnocení článku :
     

Pro tradery na futures super příležitost, to palivo shortu co otevřeli na 19k jsou pomalu out, takže ideální open na short 👍 hledal bych reakci na 25-26.000$ a tam to poslal i kdyby to nešlo na letošní low tak test 19k tam vidím jako reálný v rámci pár týdnů.

Petr 2

Ten short zvažují , ale z 16k na 24k to bylo 50% dalších 25 % by bylo 30k a 10% 33k . Takže za mě tu jsou 3 pásma na otočku.
Překvapilo mě že po FEDu byl růst čekal jsem ho také do oblasti 25k a pak pád a nic , je fakt že pořád se to může urvat.
A v 30k- 33k moc nevěřím, ale poslední propady před změnou trendu byly vždy 70% a to by zase pěkně zapadalo do oblastí 10k 12k. Jako dlouhodobější dno a uznány odraz.
Samo že ze mě mluví pozice vše vysypane.

Nevadí mi mínusy , vadí mi že minusaři věcně nereaguji , diskuze i když negativní k tématu je vždy přínosná.

bkf1

To já jsem si tím pádem nebyl moc jistý, posledních necelých 14 dní je BTC vcelku býčí a k nějakým pádům se moc nemá, spíše jen korekce, ALE známe BTC, umí překvapit. Uvidíme dalších 14 dní…

Petr 2

No býčí, ja to vidím že se hodně vyprodává a hejlové vykupují po propadech , takže se velcí možná zbavují pozice , nesmíme zapomenout že to udělalo 50% což je dost dobrý důvod vystoupit . Ale uvidíme.

Vojtech

Já se pořád držím optiky “market cycle”. Selsky řečeno – dlouho, dlouho to vlastně jen klesalo. Psychika zainteresovaných tedy nutně žádá “longové vzrůšo”. Lednový efekt? Kundy to s náma hrajou… Bylo by dost divné, kdyby to najednou přeplo do opačné polarity – takřka z fleku do bullrunu. Cca 2 měsíce za současných makropodmínek sotva postačí na dostatečnou akumulaci velkokapitálu. Takže se držím hypotézy o bulltrapu. Třeba i mohutnější bearmarket rallye a třeba i s krátkým “výronem” na 30k+. Nicméně Max Pain je stále ještě za dveřmi, domnívám se;-)

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Kycok

Minusáři, ok, nebylo to 25k$ ale 24.3k$✌️ stihl sem v risku za trochu otevřít a teď na 20.6k$ zavírám. Je mi Vás líto moonboys😂

spot_img