Evropská unie chce urychlit regulaci kryptoměn

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Evropská unie usilovně pracuje na prosazení nových pravidel pro banky, které drží kryptoměny a další digitální aktiva. Tato opatření mají za cíl zajistit stabilitu finančního systému a minimalizovat rizika spojená s investicemi do těchto aktiv.

Evropská unie a urychlená regulace kryptoměnového průmyslu

Podle nejnovější zprávy se Evropská unie snaží o urychlení zavedení pravidel pro kryptoměny v bankovnictví kvůli rostoucímu využívání digitálních měn. Vzhledem k tomu, že kryptoměny nejsou regulovány, mohou být využívány k nelegálním účelům, jako je praní špinavých peněz nebo financování terorismu.

Podle Evropské komise mají banky v současnosti jen minimální expozici vůči kryptoaktivům a jejich účast na poskytování služeb souvisejících s kryptoaktivy je omezená. Komise dále dodává:

Banky vyjádřily zájem obchodovat s kryptoaktivy jménem svých klientů a poskytovat služby související s kryptoměnami.

Navrhovaná regulace by mohla bankám pomoci v případě nevyřešených problémů s kryptoměnami, jako jsou ztráty z důvodu hackerů nebo podvodu. Do celého sektoru přináší také větší jasnost. Novela zákona v této věci by však měla být samostatně předložena až na konci roku 2023.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 24 600 USD dle KMC.

Závěr

Někteří odborníci na kryptoměny vítají snahu Evropské unie o lepší regulaci, ale varují před přílišným zpřísňováním pravidel, což by mohlo vést ke snížení inovace a konkurenceschopnosti. Co si o regulacích myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Zprávu zpravodajské agentury Reuters si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img