[Večerní souhrn článků] • Bitcoin překonal 21 000 USD • a další články

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin překonal 21 000 USD

Nejdůležitější kryptoměna světa se dostala na nejvyšší úrovně za více než dva měsíce, když se její cena vyšplhala nad úroveň 21 000 amerických dolarů. Naposled se tato cena objevovala začátkem listopadu před bankrotem kryptoburzy FTX.V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 21 102 USD. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách níže. [1]

Analýzy a trhy

16.01.23 Analýza BTC/USD – Euforický a nejsilnější týden od března 2022

Kurz bitcoinu v minulém týdnu předvedl první opravdu býčí průběh od první poloviny minulého roku. Ta euforie by se dala opravdu krájet. Jak jsem ale rozebral v nedělní video analýze, celé je to poněkud komplikovanější. A je třeba to brát tak, že jedna vlaštovička jaro skutečně nedělá. Zároveň je třeba myslet na to, že nikdo nevidí do budoucnosti. Jenom hádáme.

Trhy pod lupou: Americká inflace klesá, jsou před námi akciové žně?

Nejočekávanější událostí uplynulého týdne bylo zveřejnění hodnot americké inflace, která je nejdůležitějším údajem ovlivňujícím měnovou politiku USA. V prosinci znovu klesla, z listopadových 7,1 % se dostala na 6,5 %. Tentokrát se analytikové trefili přesně, protože právě takovou hodnotu očekávali. Nenastal tak efekt překvapení jako při předchozím zveřejňování.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Malware propagovaný službou Google Ads vykradl peněženku NFT influencera

Sponzorovaný reklamní odkaz na Google skrýval malware, který z peněženky influencera odčerpal ethery a NFT v hodnotě tisíců dolarů.

Saylor: Bitcoin se stane globálním uchovatelem hodnoty

Spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, Michael Saylor, v nedávném rozhovoru prohlásil, že bitcoin se jednoho dne stane globálním uchovatelem hodnoty. Co dalšího uvedl bývalý generální ředitel MicroStrategy?

Polygon sníží svoje výpočetní nároky

Projekt Polygon provede hard fork svojí Proof-of-Stake platformy. Cílem je optimalizace a snížení nákladů. Ty jsou nyní často extrémní v momentech, kdy je nutné rapidně navýšit výpočetní výkon. Rozdělení by mělo pomoci lepšímu rozvrstvení v čase.

4 nejlepší předprodeje kryptoměn k investici v roce 2023

Předprodejů a nově vzniklých kryptoměn existuje i v současné době recese velmi mnoho, nýbrž pouze některé z nich nabízejí kvalitní a inovativní platformy nebo aplikace, které svým investorům a uživatelům nabídnou významnější zhodnocení jejich investic. Zároveň také vyvíjené aplikace musí nabízet něco, co přitáhne pozornost masové veřejnosti, což zajistí, aby byl projekt úspěšný.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img