Malware propagovaný službou Google Ads vykradl peněženku NFT influencera

4.8
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Sponzorovaný reklamní odkaz na Google skrýval malware, který z peněženky influencera odčerpal ethery a NFT v hodnotě tisíců dolarů.

Ani influenceři nejsou v bezpečí před podvodníky

Nejdůležitější ponaučení následujícího příběhu pro všechny je zpráva o údajné propagaci scamů hlavním světovým internetovým vyhledávačem. Dejte si pozor na to, že úplně nahoře ve výsledcích vyhledávání na Google může být “sponzorovaný výsledek” obsahující odkaz na podvod.

Plyne to z příspěvku krypto influencera na Twitteru, který napsal, že ztratil „život měnící částku“ svého čistého jmění v nezaměnitelných tokenech (NFT) a kryptoměně. K tomu podle něj došlo po náhodném stažení škodlivého softwaru nalezeného prostřednictvím výsledku vyhledávání Google.

Influencer známý pod pseudonymem „NFT God“ napsal, že se jeho „celé digitální živobytí“ dostalo pod útok, včetně kompromitace jeho kryptopeněženky a několika online účtů. Uvedl:

Včera v noci bylo narušeno celé mé digitální živobytí. Každý účet propojený se mnou osobně i profesionálně byl hacknut a použit k poškozování ostatních. Méně důležité je, že jsem ztratil život měnící částku svého čistého jmění.

Google může propagovat phishing

NFT God, známý také jako „Alex,“ použil vyhledávač Google ke stažení OBS – softwaru pro streamování videa s otevřeným zdrojovým kódem. Místo oficiálního webu však nevědomky klikl na sponzorovanou reklamu podvodné phishing stránky, která tento web napodobovala.

Omyl ho přišel draho. Po sérii phishingových tweetů zveřejněných útočníky na dvou účtech na Twitteru, které provozuje, si influencer uvědomil, že si ze sponzorované phishing stránky stáhl společně se softwarem, který chtěl, také malware.

Následující den útočníci prolomili jeho účet na platformě Substack a poslali phishingové e-maily jeho 16 000 odběratelům. Pokud jde o samotnou krádež peněz, přišel nejméně o 19 ETH v hodnotě cca 27 000 dolarů, Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT za nejméně 25 000 dolarů a několik dalších NFT.

NFT God není zdaleka prvním, kdo upozornil na podvody propagované společností Google. V říjnu například výkonný ředitel Binance Changpeng „CZ“ Zhao varoval, že výsledky vyhledávání na Google propagují weby s kryptophishingem a podvody.

Závěr

Reklama může mít různé formy. Někdy klame tím, že v konzumentech vyvolává dojem, že má na srdci jejich blaho, jindy je oklame nějak jinak… Vážnější problém nastává, když to znamená je okrást.

Entity z různých částí světa na internetu i v roce 2023 nerušeně kradou, zatímco investoři do kryptoměn jsou regulátory nuceni vystavit své citlivé osobní údaje reálné hrozbě jejich zneužití. Na nás je, abychom vám tyto problémy připomínali a varovali vás před podvody.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Diky, je to dôležité vedieť.

spot_img