16.01.23 Analýza BTC/USD – Euforický a nejsilnější týden od března 2022

4.2
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu v minulém týdnu předvedl první opravdu býčí průběh od první poloviny minulého roku. Ta euforie by se dala opravdu krájet. Jak jsem ale rozebral v nedělní video analýze, celé je to poněkud komplikovanější. A je třeba to brát tak, že jedna vlaštovička jaro skutečně nedělá. Zároveň je třeba myslet na to, že nikdo nevidí do budoucnosti. Jenom hádáme. Hádáme na základě dat, historických zkušeností a našich znalostí. O ničem jiném to opravdu není.

Kurz bitcoinu vytvořil velmi býčí týdenní svíci

Takže kurz bitcoinu díky poslednímu price action vytvořil nejvíce býčí týdenní svíci od března 2022. Je to již tedy poměrně dlouho od doby, kdy jsme na vlastní oči mohli sledovat takovou tržní sílu. Kurz bitcoinu během pohybu prolomil hned několik rezistencí. A to v doprovodu nadstandardních objemů. Takové bullish volume jsme v grafu neměli od ledna 2021.

Kurz překonal 300týdenní klouzavý průměr, cenové pásmo okolo 19 000 USD, point of conrol volume profile a horní hranu zakresleného klesajícího klínu. Šlo proto o poměrně hutnou rezistenční konfluenci. Kurz BTC tím ale projel jako nůž máslem. Osobně jsem si myslel, že to budou mít býci o něco těžší. Až tak snadný průlom málokdo asi čekal, Když ale bylo evidentní, že k průlomu dochází, bylo zase zřejmé, že týden zavře ve vskutku býčí podobě.

Teď je asi nejčastější otázka, co lze očekávat nyní? Ten čerstvý pohyb je samozřejmě sám o sobě silným signálem k růstu. Ta týdenní svíce v grafu má opravdu nemalý význam. Chtělo by to ovšem prvně zkonsolidovat supportní pásmo. Respektive pásmo okolo 19 000 USD. Proč? Protože chceme potvrzení.

Na jednu stranu je fajn vidět, že kurz bitcoinu zespoda prolomil těch 19 000 USD, ale na druhou stranu, je to podezřelé. Podezřelé je to kvůli tomu, že to bylo tak jednoduché. Ono se totiž může stát to samé z druhého směru. Když se kurz k té úrovni vrátí, nemusí tam ti nakupující být. Ale automaticky spíše předpokládáme, že jsou. Jelikož vycházíme z dřívějšího price action. Nic ale slepě nenásledujeme.

Další rezistence se nachází kolem 25 000 USD, kde je i 200týdenní klouzavý průměr. A low volume node. Takže zase silnější rezistence.

Závěrem

Zdůrazňuji, že jedna pumpa hned neukončuje medvědí trend. Abych řekl pravdu, očekávalo se, že něco takového přijde. Já s tím právě počítal na 19 000 USD. Přesněji řečeno, že po zkonsolidování řečeného pásma, začne silné rally k 25 000 – 30 000 USD. Kurz šel příliš dlouhou dobu strmě dolů. Aniž bychom v grafu sledovali aktivnější odpor. To naznačovalo, že pružina byla již dost stlačená. A to jsou ideální podmínky pro silná rally. Avšak pád FTX tomu hodil pod nohy vidle.

V těchto chvílích se stačí zaměřit na tři pásma. Prvním pásmem je přirozeně 19 000 USD. Druhým pásmem je rezistence kolem 25 000 USD. A třetím pásmem je 30 000 USD. Jestli pořád platí medvědí trend, nad 30 000 USD by se kurz bitcoinu neměl podívat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

Ad : “Jenom hádáme. Hádáme na základě dat, historických zkušeností a našich znalostí. O ničem jiném to opravdu není.”
Presne ! Ako pri tipovaní zápasov v Niké …. tipujeme na “favorita” podľa historických dát.
Títo všetci TA traderi a “investori 🙂 ” na krypto platformách sú iba obyčajní tipovači čoby na výsledky zápasov. A myslia si pritom, že sú nejakí finančníci, ktorí operujú na kapitálovom trhu. A “dlhodobí krypto investori” ? Blbý, blbejší, hodler “…….

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Akorát k tomu superlativu hodler pamatujme (a to opravdu platí), že čím blbější sedlák, tím VĚTŠÍ brambory!

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
bkf1

Do jisté míry to je tipovačka, ale na základě nějakých zkušeností stejně jak sportovní teamy taky třeba můžou být z formy popř. naopak mají dobrou formu. No a stejně tak může přijít i překvápko a “zápas” dopadne úplně jinak, než by člověk čekal…

Fantom

Totéž můžete říci i o akciích nebo komoditách. I tam je TA totéž. V zásadě máte pravdu, je to statistika, práce s daty a pravděpodobností růstu či poklesu.
Z tohoto pohledu není rozdíl mezi obchodníkem na krypto trhu a na akciovém či komoditním trhu.
A že akcie či komodity mají na rozdíl od krypta vniřní hodnotu? Ano, ale kvalitní krypto svoji hodnotu má také, jen ji zatím neumíme vyjádřit/spočítat. Ty coiny co uspějí budou v budoucnu digitální akcie či komodity.

JirkaB

Rád si přečtu Vaš názor v diskuzi, když sem tam zavítám na nějaký článek. Tady s Vami i souhlasím. Obecně máte střízlivý pohled na spoustu věcí. Tady jen doplním, že konkrétně BTC má rozjetou adopci skvělé, v podstatě jde co cyklus to řád nahoru, myšleno v nástupu nových lidí co používají a tomu se i přizpůsobuje cena. Uvidíme tedy jaké další projekty v kryptu se přidají a budou růst v adopci alespoň tak jak BTC
Já osobně věřím, že se nám někdy v budoucnu minimálně stabilní TOP 50 sestaví a dál se pak bude postupně rozšiřovat na TOP100.

JirkaB

Jen jednu poznámku, za mě neexistuje nic jako věčný HODLer u BTC. Každý kdo začal s investicí do BTC, zůstal a neztratil přístup, a trochu víc nad tím přemýšlí, se časem změnil v toho kdo i používá. Nejvíce to platí o těch co nakupují/investují pravidelně…

spot_img