[Večerní souhrn článků] • Cena BTC má chuť otestovat all-time high z roku 2017 v blízkosti $20K • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Cena BTC má chuť otestovat all-time high z roku 2017 v blízkosti $20K

Údaje analytických firemw ukázaly, že cena BTC (v době kdy začala v USA obchodní seance s akciemi), překročila19 000 USD. Poměrně rychle se podařilo vysát  likviditu na straně prodejců a Bitcoin tak vyrazil vzhůru k hodnotě, která by podle některých prognóz mohla být opětovným testem hranice 20 000 USD.

 

Zda se skurtečně dočkáme breakoutu, nebo fakeoutu, se teprve uvidí. Je čas na trpělivost a disciplínu. [1]

Analýzy a trhy

13.01.23 Analýza ETH/USD – Růstový spike k rezistenci

Ethereum kurz zaznamenal slušný spike, který nás dovedl k první klíčovější rezistenci. Jestli se průlom povede, bude to pro býky nemalý úspěch. Otevře se tím totiž prostor pro pokračování v kurzové expanzi, která nás poté může časem dostat zpátky nad 1 800 USD. Samozřejmě za předpokladu, že Bitcoin zůstane stabilní.

13.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Stojíme před branami (rezistencí) Bull marketu!

Bitcoin tento týden výrazně roste v reakci na pozitivní náladu na akciovém trhu. Dnes zápasí na hlavní rezistenci o hladinu 19 000 USD. Od pondělí si připsal už +12 % růstu. Napětí a spekulativní nálada na nový Bullrun na trhu roste. O desítky procent rostou i mrtvoly jako Luna nebo Solana.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

“Většina kryptoměn selže”, varuje Gary Gensler

Gary Gensler, předseda americké Komise pro cenné papíry (SEC), varoval investory před “fušováním do kryptoměn”. Tuto třídu aktiv navíc přirovnal k “divokému západu”. Ve svém projevu po boku komisařky SEC Caroline Crenshawové během setkání s americkou armádou Gensler vojákům doporučil, aby se nenechali strhnout narativem FOMO (Fear Of Missing Out), který se kolem kryptoměn šíří. Skutečnost, že kryptoměny z velké části nesplňují základní finanční předpisy USA, jsou vysoce spekulativní a volatilní, je diskvalifikuje jako vhodné investiční nástroje.

MetaMask varuje uživatele kryptoměn před podvodem s generátory adres „Address Poisoning“

Podle týmu MetaMask je na vzestupu nový podvod s adresou kryptopeněženky, který se snaží využít neopatrnosti uživatelů. MetaMask je oblíbená peněženka v DeFi využívaná protokoly stojícími na ethereovém blockchainu a několika dalších blockchainech.

Coinbase propustí 20 % svých zaměstnanců

Kryptoměnová burza Coinbase, která se řadí mezi jedny z největších burz na světě, plánuje podle nedávného oznámení snížit počet zaměstnanců. Počet propuštěných zaměstnanců se tak odhaduje na 950, což činí přibližně 20 % pracovní síly kryptoburzy.

Jack Ma se vzdá kontroly nad AliPay

Ant Group, čínská společnost založená v roce 2014 miliardářem Jackem Ma, prochází procesem restrukturalizace. Společnost provozuje Alipay, největší mobilní platební systém na světě. Spolupracuje s více než 80 miliony obchodníků a využívá jej přes 1,3 miliardy uživatelů.

Bankman-Fried viní z kolapsu FTX „osudný tweet“ společnosti Binance

Zakladatel kryptoměnové burzy FTX Sam Bankman-Fried (SBF) se, vedle reakce na obvinění z podvodu, pokusil vysvětlit, co se vlastně odehrálo před kolapsem jím založené platformy.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img