MetaMask varuje uživatele kryptoměn před podvodem s generátory adres “Address Poisoning”

4.8
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Na vzestupu je scam s použitím generátorů adres, varuje peněženka MetaMask. Podvodníci používají podobné adresy a doufají v nepozornost svých obětí.

MetaMask varuje před podvodem

Podle týmu MetaMask je na vzestupu nový podvod s adresou kryptopeněženky, který se snaží využít neopatrnosti uživatelů. MetaMask je oblíbená peněženka v DeFi využívaná protokoly stojícími na ethereovém blockchainu a několika dalších blockchainech.

Ve svém nejnovějším oznámení MetaMask varoval uživatele před rostoucí aktivitou scamerů, kteří využívají podvod s generátorem adres – tzv. Address Poisoning. Útočníci spamují historii transakcí tím, že uživatelům posílají tokeny v prakticky nulové hodnotě do jejich peněženek.

Jestliže vlastníte nějaké kryptoměny a provádíte transakce, vždy se dobře ujistěte, že posíláte transakce do správné adresy peněženky. Jedním ze způsobů, jak zabránit ztrátě při nesprávně zadané adrese, je vždy, když je to možné, před převodem velké částky raději provést zkušební transakci s co nejnižší hodnotu – tzv. dolarovou transakci.

Address Poisoning

Metoda, kterou popisuje poskytovatel digitální peněženky MetaMask, scamerům neumožní přístup k vaší kryptoměně přímo. Místo toho podvodníci použijí adresy peněženky generované generátory “otrávených” adres.

Address Poisoning využívá spamování peněženek nulovými transakcemi za účelem zmatení uživatele.

U podvodníkovy adresy budou odpovídat první a poslední znaku adresy peněženky jejich oběti. To přiměje nic netušící uživatele k tomu, aby posílali své prostředky na špatnou adresu v případě, že ji bezmyšlenkovitě zkopírují.

MetaMask uvádí:

Nový podvod s názvem ‘Address Poisoning’ je na vzestupu. Funguje to takto: poté, co odešlete normální transakci, scammer odešle token txn $0, čímž „otráví“ historii transakcí.

Společnost zdůraznila, že by bylo nejlepší při každé transakci pečlivě kontrolovat každý jednotlivý znak adresy peněženky. Bude vás to stát trochu času, ale zajistíte tak, že prostředky budou odeslány do správné peněženky.

Závěr

Při odesílání kryptoměn vždy věnujte zvýšenou pozornost adrese peněženky, kam své prostředky převádíte a raději nekopírujte adresy z historie transakcí. Kromě již známých virů, které umí rozpoznat, že kopírujete krypto adresu a nahradit ji adresou podvodníka, je nyní podle MetaMasku na vzestupu Address Poisoning – scam s generátorem podobných (“otrávených”) adres.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img