[Večerní souhrn článků] • Bitcoin překonal 18 000 USD • Miss v BTC kostýmu…

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin překonal 18 000 USD a stále roste

Cena nejdůležitější kryptoměny světa překonala hranici 18 000 USD a stále roste. Růst bitcoinu tak přichází se zprávou o inflaci ve Spojených státech amerických. Vedlo se dalším kryptoměnám, včetně etherea, který prorazil hranici  1 400 USD. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 18 698 USD, cena ETH se pohybuje okolo 1 416 USD. [1]

Miss Universe v Bitcoinovém kostýmu!

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Krypto rally, kde jsou největší překážky? – Akciové rally

Bitcoin (BTC) a další kryptoměny započaly rally, které trvá už pár dnů. Díky tomu se Bitcoin a jednotlivé altcoiny dostaly k důležitým rezistencím. Některé altcoiny mají za sebou i dost úspěšné průlomy. Má rally šanci vydržet? Jaké překážky musí překonat, aby rally mohlo pokračovat? Po kryptoměnách zase přesedláme na akciový trh, kde též probíhá snaha tlačit kurzy nahoru.

12.01.23 Analýza BTC/USD – Denní RSI od října 2021 poprvé nad 70 body!

Kurz bitcoinu se utrhl ze řetězu a během brzkých ranních hodin jsme se dostali do rezistenčního pásma, které se nachází kolem 19 000 USD. Nakonec to tedy netrvalo ani několik dnů. Já jsem za tohle otestování moc rád, protože každý kurzový průběh je nová informace pro interpretaci.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kryptoburza FTX získala zpět 5 miliard dolarů

Kryptoměnová burza FTX, která v listopadu minulého roku vyhlásila bankrot, získala zpět více než 5 miliard amerických dolarů v hotovosti a likvidních kryptoměnách. Stále se však jedná o malou částku v porovnání s tím, co burza dluží svým zákazníkům.

Inflace v USA klesá šestý měsíc v řadě na 6,5 %

Inflace v USA zpomaluje již šestý měsíc v řadě na 6,5 %, čímž se naplnila prognóza trhu. Trhy čerstvá data prozatím odměňují růstem (někde jenom větší volatilita), protože to snižuje tlak na americkou centrální banku. Respektive není z její strany potom tolik nutné, aby pokračovala v růstu úrokových sazeb.

Návrat Bitcoinu nad 18 000 USD nebude jednoduchý

Trh má radost, že po týdnech cesty do strany se bitcoin vydal směrem vzhůru. Obchodníci doufají v otestování rezistence na 18 250 USD. Pohled na trh futures a opcí již tak optimistický není. Návrat bitcoinu do vyšších hladin tak lehký nebude.

Velryby ve velkém přesouvají stablecoiny na burzy – co očekávat?

V poslední době zaznamenávají kryptoměnové burzy velký příliv stablecoinů, což může (ale nemusí) být předzvěstí většího býčího pohybu.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img