Kryptoburza FTX získala zpět 5 miliard dolarů

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza FTX, která v listopadu minulého roku vyhlásila bankrot, získala zpět více než 5 miliard amerických dolarů v hotovosti a likvidních kryptoměnách. Stále se však jedná o malou částku v porovnání s tím, co burza dluží svým zákazníkům.

Kryptoburza FTX a návrat 5 miliard amerických dolarů

Během včerejšího slyšení v americkém Delaware konkursní právník ve věci FTX prohlásil, že kryptoburze se podařilo získat více než 5 miliard amerických dolarů v hotovosti a dalších aktivech. Kryptoburza disponuje také dalšími 425 miliony dolarů, které jsou drženy Bahamskou komisí pro cenné papíry.

Konkursní právník však poznamenal, že částka je stále nejasná a zákazníci tak stále čekají na své prostředky. Během slyšení zaznělo:

Našli jsme více než 5 miliard dolarů v hotovosti, likvidních kryptoměnách a likvidních investičních cenných papírech měřeno k datu podání žádosti…

Podle zpravodajského portálu Cointelegraph činí celkové závazky FTX výše 8,8 miliardy dolarů. Burza v současné době pracuje na obnově transakční historie a celková výše nedostatku zákazníků je stále nejasná. Zkrachovalá společnost FTX podle posledních informací plánuje prodat nestrategické investice v hodnotě 4,6 miliardy USD. Kryptoburza se tak snaží získat prostředky všude možně.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 420 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoburza FTX vyhlásila začátkem listopadu minulého roku bankrot, který otřásl světem kryptoměn. Bývalý generální ředitel Sam Bankman-Fried byl obviněn v několika bodech, přesto však hlásí, že není vinen. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img