Velryby ve velkém přesouvají stablecoiny na burzy – co očekávat?

5
(3)

V poslední době zaznamenávají kryptoměnové burzy velký příliv stablecoinů, což může (ale nemusí) být předzvěstí většího býčího pohybu.

Příliv stablecoinů na kryptoměnové burzy

Počet stablecoinů uložených na obchodních platformách zaznamenal za posledních 24 hodin obrovský nárůst. Údaje kryptoanalytické platformy Whale Alert ukazují, že mezi hlavní “destinace” vkladů, které si velryby vybraly, patří burzy Binance, Bitfinex, Kraken či FalconX.

V jedné zaznamenané transakci bylo z neznámé peněženky na Bitfinex převedeno až 65 000 000 USDT. A něco podobného jsme mohli vidět i na Binance.

Burza zaznamenala celou řadu těchto přílivů v různých transakcích, včetně jedné obří transakce 50 989 985 BUSD v hodnotě 51 015 480 USD. Ta byla převedena na Binance z Paxos Treasury. A Paxos Treasury se činila i nadále a byli jsme svědky dalších dvou velkých vkladů. Řečí čísel šlo o 60 081 112 BUSD a 88 888 888 BUSD.

Z upozornění zveřejněných společností Whale Alert vyplývá, že i další burzy, jako například FalconX, zaznamenaly pozoruhodné přílivy stablecoinů.

Co hledat za tímto chováním?

Stablecoiny jsou jakési ztělesnění fiat aktiv v ekosystému digitálních měn. Pohyb těchto prostředků může znamenat, že s prostředky, které tyto velryby přesouvají, se počítá pro nákup pozic v Bitcoinu (BTC) či jiných altcoinech. Vzhledem k tomu, že údaje na blockchainu nenabízejí konkrétní vhled do skutečného využití těchto prostředků, je také docela dobře možné, že velryby přesouvají tyto prostředky, aby mohly uskutečnit platby za jiné dluhové závazky.

Whale Alert také přidal další důležité upozornění. Podle něje společnost Paxos Trust za posledních 24 hodin “vymintovala” více než 156 milionů BUSD.

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak lze tyto akce vysvětlit. Jedno je ale jisté, situace na kryptoměnovém trhu vypadá připravena na další cenový pohyb. Otázkou tak i nadále zůstává, zda tyto rostoucí burzovní zůstatky budou ku prospěchu celému kryptoměnovému průmyslu.

Zajímavost na závěr:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img