Návrat Bitcoinu nad 18 000 USD nebude jednoduchý

4
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Trh má radost, že po týdnech cesty do strany se bitcoin vydal směrem vzhůru. Obchodníci doufají v otestování rezistence na 18 250 USD. Pohled na trh futures a opcí již tak optimistický není. Návrat bitcoinu do vyšších hladin tak lehký nebude.

Při porovnání permanentních a čtvrtletních kontraktů by se měla anualizovaná prémie dvouměsíčních futures obchodovat mezi +4 % až +8 %. Tedy při běžném trhu. Aktuálně jsme na +1 %, což značí nedostatek důvěry obchodníků na páku. Je to jeden z medvědích signálů. V pohledu do minulosti bylo obdobná situace v polovině prosince. Cena bitcoinu se krátce vyšplhala nad 18 350 USD, ale pak ihned propadla. Hodnota roční prémie byla v tu dobu dokonce mírně záporná.

Prozatím se ještě držíme lehounce nad 18 000 USD, vydrží to? Aktuální cenu Bitcoinu a dalších kryptoměn najdete ZDE nebo můžete sledovat živý graf BTC.

Trh je plný negativních informací

To není skepse, stačí se podívat po trhu. Páteční oznámení německých maloobchodních tržeb ukázalo listopadový pokles skoro o 6 %. Ekonomická aktivita sektoru služeb ve Spojených státech zaznamenala pokles po 30 měsících růstu. Hodnota PMI (Purchasing Manager’s Index) je pod hranicí 50 %, což značí slábnoucí ekonomiku. Dnes dojde k oznámení CPI (Consumer Price Index), které pravděpodobně určí únorovou rétoriku FED. Zatím si většina myslí, že dojde k navýšení sazeb o 0,25 procentního bodu.

Závěr

Někdo čeká na bitcoin za 12 000 USD, někdo za 3 500 USD a někdo už teď vidí dno a rychlý obrat. Makroekonomické ukazatele zatím spíše ukazují pokračujícího medvěda. Z dat kryptoměnových derivátů je evidentní, že obchodníci nejsou zrovna býčí. Na druhou stranu nejsou ani vysloveně medvědí. Nikdo si vlastně není jistý tím, co bude. A pohled na opce mluví podobně.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marty

Co nebude jednoduchý? 😀

Muchal
Hodnocení článku :
     

😀 to je zase clanek

spot_img