Tvoří Bitcoin na 16 800 USD nové dno?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na trzích panuje medvěd a velká část prognóz předpovídá Bitcoinu pád až na hranice 12 000 USD nebo i níž. Když se ale podíváme do objemů, tak se nám na hranici 16 800 USD vytvořil 100týdenní point of control (PoC). Formuje se nám snad nové dno?

Není to jediný ukazatel

Rozhodně to neznamená, že tu máme změnu trendu a nyní půjdeme nahoru. Podívejme se na další ukazatele. 200týdenní PoC je na 9 200 USD a 300týdenní dokonce na 3 700 USD. Z aktuální situace lze tak možná soudit, že bitcoin nemá chuť dále klesat v této fázi medvědího trhu. To ale může změnit první větší negativní zpráva nebo i spekulace.

Velrybám se pásmo líbí

Z pohledu velryb jsou supporty/rezistence na 16 000 a 17 000 USD. Z množství objednávek na Binance je vidět zvýšený zájem velryb v tomto pásmu. S ohledem na fakt, že dvě třetiny všech obchodů v loňském roce prošly přes Binance, tak jsou jejich statistiky pro nás velmi důležité.

Závěr

Bitcoin se už pár týdnů pohybuje kolem ceny 17 000 USD. Čekáme na vývoj trhu a zprávy z krypto světa. V loňském roce odepsal bitcoin téměř 65 % ze své ceny. Hodně rizikových investorů už je tedy pryč a bitcoin je poslední dobou poměrně stabilní. Jeho volatilita dosáhla historického minima. Co si myslíte vy? Půjdeme ještě níž nebo už to bitcoin ustojí a časem začne zase růst?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Už bych se toho dna rád dočkal, zatím jsou to pořád jen spekulace, pak se něco stane a BTC letí jak květináč z okna

Bredok

Kdo si počká ten se dočká 😁

bkf1

To je ale vcelku děsivé čekání, když v tom má člověk prachy a do toho všelijaké průsery, které stahují krypto stále na nové a nové dno… bych se rád probudil v roce, kdy všeobecné zprávy budou hlásat, že všeobecná ekonomická situace se už zlepšuje…

Jack

A ja zase presne naopak, protoze jsem se vycashoval nahore, takze ted bych rad jeste vetsi low, at to ma kam rust. 🙂

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: