Co se děje na trhu s bitcoinem?

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Konec roku se u bitcoinu nesl v duchu téměř žádné volatility a každý očekává, co nám přinese začátek roku 2023. Většina analýz vychází v duchu pokračujícího medvědího trhu a hranice 12 000 USD se označuje jako téměř jistá. Bitcoin v loňském roce zažil pokles o téměř 65 %. Společně se podíváme na pár věcí roku 2022, než se dnes obchod vrátí na Wall Street.

Obchodníci se obávají nových minim při stagnující ceně

Hodleři si možná přejí vysokou volatilitu, ale pravdou je, že za poslední období je cena bitcoinu až překvapivě stabilní. Zdá se, že ani makroekonomická data a ani uzávěrka čtvrtletní a roční svíce nemají vliv. Volatilita bitcoinu dosáhla na konci roku historického minima.

Při pohledu do budoucna jsou obchodníci poměrně konzervativní, protože na trhu schází známky zásadního posunu. Pak stačí malá pumpa a hned mají někteří dojem, že už tu je býčí trh. Většina se stále kloní k názoru, že během pár měsíců otestujeme hranici 12 000 USD.

Michael Burry varuje před návratem inflace

Do zveřejnění indexu spotřebitelských cen Spojených států (CPI) máme sice ještě čas, ale podle nástroje FedWatch nás v krátkodobém a střednědobém horizontu čeká klesající inflace. To dává prostor pro manévrování rizikových aktiv. Sentiment kolem riskování se zvýší, jakmile přijde od FED signál značící konec zvyšování úrokových sazeb. Zatím stále rostou, i když už ne tak rychle.
Podle Michaela Burryho, známého svou předpovědí krize z roku 2008, ale inflace nekončí. Dosáhla sice vrcholu, ale není to poslední vrchol tohoto cyklu.

Dnešní úprava obtížnosti těžby

Dnes ráno proběhla úprava obtížnosti těžby bitcoinu. Zatím je brzy spekulovat, jak se tato změna projeví do ceny. Při pohledu do historie jsme ale v období (nižší hashrate), kdy těžaři vypínají stroje. Do toho zdražuje elektřina a krach Core Scientific, jednoho z největších těžařů na světě, rozhodně náladě neprospívá. Příští úprava obtížnosti těžby proběhne 14. ledna 2023. Navýší se pravděpodobně o více než 24 %.

Velké množství bitcoinů leží v peněženkách

I s ohledem na nízkou volatilitu je jasné, že není žádný tlak na hodlery k prodeji. Rizikoví spekulanti trh již opustili a podle statistik společnosti Glassnode leží v peněženkách největší množství bitcoinů od roku 2018. Evidentně všichni čekají na nějaký výraznější impulz.

Závěr

Ze všeho uvedeného plyne jasný ukazatel, že na trhu panuje obava. Někdo drží, někdo vyhlíží hranici 12 000 USD a někdo už kryptu nevěří. V loňském roce jsme zažili hodně nepříjemných situací a zmizely u toho docela vysoké částky. Kryptozima letos asi neskončí, ale dokáže dobře otestovat které kryptoměny mají budoucnost a na které je možná lepší zapomenout.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: