Top 5 článků za uplynulý týden + Co způsobilo pokles BTC hashrate o 35 procent?

4.5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Co bude dál pro bitcoin a ethereum v roce 2023 a 2024: Makro guru Raoul Pal

Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal říká, že rok 2024 bude skvělým rokem pro kryptoměny. Bear market jednou skončí a ti, kteří ho přežijí, zažijí světlé zítřky. Pro dvě největší digitální aktiva podle tržní kapitalizace má podle něj nastat bull market. Své názory a predikce vyjádřil v novém rozhovoru s krypto influencerem Scottem Melkerem. Pal současné podmínky přirovnává s rokem 2018 před dosažením dna. Digitální aktiva by měla v příštích 18 až 24 měsících zaznamenat významné zisky kvůli rostoucí míře přijetí.

Který messenger vás sleduje? Jaká je budoucnost a bezpečnost soukromí? Mastodon jako náhrada Twitteru?

Soukromí znamená intimitu. Je to slovo, které popisuje naši ochotu sdílet data s některými konkrétními lidmi. Nejdůležitější je, že každý vnímáme soukromí jinak. Naše individuální ochota se liší, liší se typ údajů, které jsme a nejsme ochotni sdílet, a liší se i lidé, s nimiž jsme/nejsme ochotni tyto údaje sdílet. Naštěstí nám naše kultura se svou složitostí poskytla také řadu krásných nástrojů, které nám umožňují mít nad svým soukromím určitou kontrolu. Máme například oblečení, kterým můžeme zakrýt své nahé tělo. Na toaletách a v koupelnách máme dveře. Naše mobilní telefony mají zamykací obrazovky. Používáme nejrůznější hesla, vytváříme komunity, sociální bubliny, bavíme se s ostatními lidmi o dalších věcech podle toho, jak se jim naše údaje „hodí“. A tak dále.

Banky budou moci držet 1-2 % kapitálu v kryptoměnách

Skupina guvernérů centrálních bank a vedoucích orgánů dohledu v pátek schválila finalizovaný standard pro expozice bank vůči kryptoaktivům. Tento standard rozděluje kryptoměny na tokenizované akcie/dluhopisy a stablecoiny (tradiční aktiva), které nemají limit, a skutečné kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC) nebo Ethereum (ETH). Některé studie říkají, že určitá expozice vůči kryptoměnám poskytuje v rámci moderní teorie portfolia vyšší výnosy (očištěné o riziko). Již v roce 2018, kdy tyto studie začaly poprvé informovat o svých zjištěních, doporučovaly, aby alespoň 1 % portfolia směřovalo do Bitcoinu. V pozdějších letech pak některé studie toto doporučení zvýšily na 10 %. Nyní tedy Basilejský výbor dává zelenou již zmiňovanému 1 %, za přísnějších podmínek pak 2 %.

Visa umožní automaticky platit účty z kryptopeněženky

Platební gigant Visa ve svém blogovém příspěvku uvedl, že majitelé kryptoměn by v blízké budoucnosti mohli platit své účty za služby prostřednictvím vlastních kryptoměnových peněženek. Blogový příspěvek se věnuje také dalším inovacím technologie blockchain. V tradičním světě jsou automatické platby za opakující se účty samozřejmostí. Automatické platby za streamovací platformy, energie či pravidelné platby za telefon se tak brzy mohou stát běžné také prostřednictvím kryptoměn.

Slabá ekonomika by mohla znamenat další velké příležitosti pro Bitcoin

Agresivní zvyšování úrokových sazeb způsobilo na světových trzích doslova chaos. V důsledku toho může Bitcoin v příštím roce přijmout více zemí. Chaos, který jsme letos zažili na světových trzích (globální geopolitické otřesy umocněné souběhem přerušených dodavatelských řetězců, inflace a růst státních dluhů), může signalizovat začátek nové éry. To vše v kontextu amerického dolaru, který slouží jako hlavní světová rezervní měna.

Bonusová zpráva

Pokles BTC hashrate o 35 procent

Bitcoin hashrate klesla během 24 hodin o 35 %, protože několik těžařů v USA vypnulo z důvodu drsných zimních bouří své stroje. Podle serveru BTC.com klesla 24. prosince míra hashrate na 156 EH/s. V předchozích 14 dnech v průměru činila 237 EH/s. Nyní se však vrací na původní úroveň a v době psaní článku činila 234,26 EH/s. Výrazný pokles hashrate však vyvolal otázky ohledně toho, jak centralizovaná  těžba Bitcoinu vlastně je a co by to mohlo znamenat pro síť. Generální ředitel společnosti Satoshi Act Fund Dennis Porter poznamenal, že síť funguje tak, jak byla navržena. Srovnal to s velkými technologickými společnostmi, jako jsou Amazon a Google, a poznamenal, že kdyby třetina jejich datových center přestala fungovat, dopad by byl velmi odlišný.

Porter s odkazem na rozhodnutí provozovatele datového centra Lancium ukončit jeho provoz dodal, že je to jasný důkaz, že těžaři jsou pro síť dobří. Od roku 2021, kdy Čína zakázala těžbu bitcoinů, hrají v těžbě bitcoinů stále důležitější roli Spojené státy. Několik těžařů sídlí v Texasu kvůli jeho levné elektřině a příznivým předpisům. Tyto těžařské firmy mají tendenci ukončovat činnost v situacích, když se masivně zvýší nároky na síť. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Ať koukám jak koukám těch 500k za btc nikde a hejlovi tleskači ti už taky nikde🤣🤣🤣 BTC na měsíc 🤣🤣🤣. A pry na 70k zase nebudou vykoupili je instituce 🤣🤣🤣🤣 a teď ho nechce nikdo ani za 18 🤣🤣🤣🤣.

Btc nízko, ale alty pořád v% od posledního vzestupu za mě stále vysoko. A shity také, stále je tam prostor jít dolů.
Eth podle mě přeskočí Btc a je třeba hledat shitcoin na hodnotě tisiciny udělá 2 nuly .ze 100 úděla 10. Nový zaevidovany nejlépe na Binance.

Mám za pár drobných něco btc a pár altu nabrano , ale čekám daleko lepší ceny . Za mě okurkova sezona , Dno čekám Únor, Březen a pokud né tak až do dalšího q v USA.

spot_img