Co bude dál pro bitcoin a ethereum v roce 2023 a 2024: Makro guru Raoul Pal

5
(9)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Co čeká dvě hlavní kryptoměny v příštím roce? Všichni jsou bearish, ale makro guru Raoul Pal vyhlíží světlé zítřky.

Bitcoin a ethereum v roce 2023 a 2024

Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal říká, že rok 2024 bude skvělým rokem pro kryptoměny. Bear market jednou skončí a ti, kteří ho přežijí, zažijí světlé zítřky.

Pro dvě největší digitální aktiva podle tržní kapitalizace má podle něj nastat bull market. Své názory a predikce vyjádřil v novém rozhovoru s krypto influencerem Scottem Melkerem.

Pal současné podmínky přirovnává s rokem 2018 před dosažením dna. Digitální aktiva by měla v příštích 18 až 24 měsících zaznamenat významné zisky kvůli rostoucí míře přijetí.

Uvedl:

Jakmile Fed pivotoval, došlo k úplné změně na trzích. V roce 2018 došlo k takovým pádům, jaké vidíme nyní, přibližně 20 – 30% pády. Bylo to ostré, bylo to ošklivé [a] všichni byli vyděšení, a pak se stalo, že Fed řekl: „Dobře, promiňte, ano, vidíme, že se ekonomická data rozpadají, inflace klesá, takže zastavíme.”

Následoval prudký růst S&P 500, NASDAQ a dalších aktiv. Rostl také Bitcoin. Generální ředitel společnosti Real Vision k tomu říká:

Bitcoin za devět měsíců udělal asi 300 % nebo 400 %, stejně jako ETH. Takže to byly ohromující zisky, které vzešly z prostředí. Vždy jsem o tom hovořil jako o plážovém míči drženém pod vodou, protože trend adopce stále existuje.

Metcalfeův zákon

Pal říká, že Metcalfeův zákon je důvodem, proč věří, že BTC a ETH budou v příštích letech opět zářit. Metcalfeův zákon říká, že hodnota sítě přímo souvisí s počtem uživatelů.

Poukazuje na to, že je fascinující, že navzdory bear marketu zůstávají některé metriky vysoké, včetně té hlavní, tedy počtu uživatelů.

V roce 2018 jsme zaznamenali mnohem vyšší pokles denních aktivních uživatelů, protože to bylo v ranější fázi osvojování sítě… Tentokrát můžeme stavět na tom, co jsme stavěli v minulém cyklu, uvedl Pal a dodává:

Takže jsme na dlouhodobém adopčním cyklu, kde nastupuje Metcalfeův zákon, a to je věc, která řídí exponenciální zisky. Pokaždé, když se dostaneme do této situace, získáme nová maxima během zhruba 18 měsíců, maximálně dvou let… Takže očekávám, že rok 2023 bude slušně dobrý a rok 2024 bude extrémně dobrý.

Závěr

Raoul Pal předpovídá růst dvou největších kryptoměn v roce 2023 a 2024. Říká, že ho k tomu vede především rostoucí počet uživatelů. Tuto predikci si zde určitě připomeneme a vyhodnotíme, do jaké míry byl makro guru úspěšný.

Za sebe se s Vámi pro letošní rok loučím a přeji Vám hezké Vánoční svátky a šťastný Nový rok. Ať se Vám daří. -Kytka

 

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Díky za články a taky šťastné a veselé.

spot_img