Visa umožní automaticky platit účty z kryptopeněženky

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Platební gigant Visa ve svém nedávném příspěvku uvádí, že společnost zkoumá nové cesty propojení technologie blockchain a tradičním bankovnictví. Visa také navrhuje způsob, jak platit účty přímo z vaší kryptoměnové peněženky. Co dalšího se uvádí v dokumentu?

Visa navrhuje placení účtu prostřednictvím kryptoměn

Platební gigant Visa ve svém blogovém příspěvku uvedl, že majitelé kryptoměn by v blízké budoucnosti mohli platit své účty za služby prostřednictvím vlastních kryptoměnových peněženek. Blogový příspěvek se věnuje také dalším inovacím technologie blockchain.

V tradičním světě jsou automatické platby za opakující se účty samozřejmostí. Automatické platby za streamovací platformy, energie či pravidelné platby za telefon se tak brzy mohou stát běžné také prostřednictvím kryptoměn. V blogovém příspěvku se uvádí:

Mnoho z nás spoléhá na automatické platby při placení měsíčních účtů. V několika jednoduchých krocích můžeme nastavit opakované platby u místního poskytovatele služeb nebo předplatného. S technologií blockchain, která potenciálně představuje nový způsob, jak zpracovávat platby distribuovaným a programovatelným způsobem, mohl by být tento každodenní platební zážitek replikován nebo dokonce vylepšen na blockchainu.

Opakující se platby prostřednictvím kryptoměn by podle společnosti Visa byly možné skrze nový typ vlastní delegované peněženky. Prostřednictvím této peněženky by uživatelské účty fungovaly jako smart kontrakty.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 853 USD dle KMC.

Závěr

Visa není jediným platebním gigantem, který se zajímá o inovace v kryptoměnovém průmyslu. Zájem projevily také Mastercard a PayPal. Uvítali byste tuto službu na vašich platebních kartách? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celý dokument “Exploring new avenues of blockchain innovation” si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img