Visa: NFT přinesly do krypto prostoru zcela novou třídu spotřebitelů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ředitel kryptoměnové divize společnosti Visa, Cuy Sheffield, věří, že nezaměnitelné tokeny otevřely dveře lidem se zájmem o hudbu, umění, kulturu a sport, aby vstoupili na trh s kryptoměnami. Díky tomu získaly pozornost i meme tokeny typu Dogecoin či Shiba Inu.

Visa: NFT kam se podíváš

NFT, neboli nezaměnitelné tokeny, jsou jedinečná digitální aktiva, která nelze duplikovat. V nedávné panelové diskuzi Singapur Fintech Festival ředitel kryptoměnového oddělení platebního gigantu Visa, Cuy Sheffield prohlásil, že NFT přilákaly nové lidi do rozjetého kryptoměnového vlaku.

Dle jeho slov před NFT byl prostor digitálních aktiv přitažlivý hlavně pro jednotlivce se zájmem o finance či zlato, nyní jsou z třídy digitálních aktiv nadšeni i fanoušci hudby, kultury, sportu a umění. V rozhovoru uvedl:

„Kryptoměny se stávají kulturní, stávají se cool. Bývalo to tak, že když jste investovali do kryptoměn, byli jste trochu divní.“

Kevin Lim, ředitel singapurské investiční firmy Temasek, uvedl, že obrovská poptávka po nezaměnitelných tokenech je poháněna především vůlí lidí spekulovat a vydělat peníze. Shiba Inu byl v letošním roce nejlepším hráčem na trhu kryptoměn.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 65 758 USD dle KMC.

Závěr

Platební gigant Visa vstoupil do kryptoměnového průmyslu v letošním roce. Popularita NFT tokenů od prvního obřího boomu v roce 2020 neustále roste. Mnoho významných osob či společností nabízí svoje vlastní NFT umění. Z dlouhodobého hlediska by spekulování s NFT mohlo zvýšit povědomí lidí o digitálních aktivech a učinit je mainstreamovější.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Aha, takže ne investorů, ale spotřebitelů… Tak to potom jo :-)))

Reklama: