NFT by mohly být “stejně velké nebo ještě větší” než všechny kryptoměny na Coinbase

2.5
(2)

NFT jsou letos prostě in. Do připravované platformy Coinbase, určené právě pro NFT, se za posledních 30 dní zaregistrovalo desetkrát více lidí než do OpenSea.

Vzhledem k faktu, že se kryptoměnová burza Coinbase chystá brzy spustit vlastní platformu pro nezaměnitelné tokeny (NFT), zhodnotil generální ředitel Brian Armstrong význam nadcházející nabídky NFT.

Coinbase a NFT

V úterý zveřejnila společnost Coinbase své finanční výsledky za 3. čtvrtletí, kdy vykázala příjmy ve výši 1,2 miliardy USD, které pocházejí převážně z transakčních poplatků platformy za obchodování s kryptoměnami). Firma je největší kryptoburzou ve Spojených státech, jejíž akcie COIN jsou veřejně obchodovány na burze Nasdaq.

Nabídka NFT kryptoburzy by výrazně posílila činnost burzy, protože platforma NFT má potenciál převrátit celý stávající byznys společnosti Coinbase v oblasti kryptoměn. Brian  Armstrong se tak vyjádřil v úterním konferenčním hovoru.

“Z NFT jsme velmi nadšeni, v budoucnu to bude velmi velká kryptoměnová oblast, což už můžeme vidět dnes”

řekl generální ředitel kryptoburzy a dodal, že by “mohla být stejně velká nebo ještě větší” než kryptoměnový byznys Coinbase.

V polovině října Coinbase oficiálně oznámila plány na spuštění vlastní platformy NFT, která má v úmyslu umožnit svým uživatelům vytvářet, nakupovat, objevovat a prezentovat NFT založené na Ethereu. Služba by měla poskytovat zážitek podobný sociálním médiím, což uživatelům umožní sledovat různé profily a získávat aktualizace.

Vzhledem k tomu, že Coinbase očekává spuštění své platformy NFT ještě v tomto roce, řada lidí již vyjádřila ochotu nabídku vyzkoušet. Několik dní poté, co Coinbase v říjnu spustila čekací listinu NFT, se do platformy přihlásilo více než milion lidí.

Počet zájemců i nadále rychle roste a Coinbase již údajně obdržela více než 2,5 milionu e-mailových žádostí, ve kterých vyjádřili uživatelé zájem se do platformy přihlásit. Pro úplnost dodávám, že na kryptoměnové burze je 68 milionů ověřených uživatelů, z nichž aktivních od 2. čtvrtletí tohoto roku jich bylo 8,8 milionu.

OpenSea, největší NFT tržiště na světě, za posledních 30 dní zpracovalo transakce v hodnotě více než 1,7 miliardy dolarů, přičemž (podle údajů poskytovatele oborových metrik DappRadar) s jeho chytrými kontrakty v tomto období interagovalo více než 230 000 uživatelů.

dappradar opensea
Zdroj: dappradar.com

Závěr

Coinbase je jen jednou z mnoha globálních kryptoburz, které v rámci parabolického růstu odvětví NFT plánují (nebo již spustily) své platformy NFT. V září se kryptoměnová burza FTX Sama Bankmana-Frieda stala poslední kryptoměnovou platformou, která oznámila spuštění nativního NFT tržiště. Binance, největší světová krypto burza, debutovala s vlastní NFT platformou v červnu.

Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img