Zisk Coinbase za druhé čtvrtletí dosáhl vrcholu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká kryptoměnová burza Coinbase porazila odhady mnoha analytiků, když její zisky dosáhly nového vrcholu. Tržby činily 2,23 miliardy amerických dolarů, odhady však předpovídaly nanejvýše 1,8 miliardy USD.

Skvělé období pro Coinbase

Kryptoměnová burza Coinbase zveřejnila svou zprávu za druhé čtvrtletí letošního roku, ve kterém se pyšnila rekordními zisky. Burza vygenerovala za druhé čtvrtletí 2021 tržby v celkové výši 2,23 miliardy amerických dolarů.

Poprvé v historii kryptoburzy objem obchodování Etherea (ETH) překonal Bitcoin, což se také odrazilo na vyšších tržbách. Finanční společnost Refinitiv, která analyzuje firmy a jejich očekávané příjmy, odhadla tržby burzy na 1,78 miliard USD.

Čistý zisk společnosti tak činil 1,6 miliardy USD, což je ohromný nárůst oproti minulým obdobím. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 se jedná o nárůst 4 900 %. Zisk na akcii Coinbase dosáhl 3,45 USD.

Překvapivá byla také změna trendu. Poprvé za celou existenci kryptoburzy Coinbase ETH překonalo BTC v objemu obchodování. Objem obchodování Bitcoinu klesl ve srovnání s 1. čtvrtletím z 39 % na 24 %.

„Změna se již stala. Ethereum již v dolarovém vyjádření překonalo bitcoiny. Bitcoin začíná ztrácet dominanci na trhu vůči Ethereu. ETH bude bitcoiny hodnotově převracet.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 077 dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 210 USD.

Závěr

Americká kryptoměnová burza Coinbase se může pyšnit tím, že se jedná o jednu z největších kryptoburz na světě spolu s Binance. V dubnu letošního roku například vstoupila na burzu NasdaQ Celou zprávu Second Quarter americké kryptoburzy si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: