12.01.23 Analýza BTC/USD – Denní RSI od října 2021 poprvé nad 70 body!

3.9
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu se utrhl ze řetězu a během brzkých ranních hodin jsme se dostali do rezistenčního pásma, které se nachází kolem 19 000 USD. Nakonec to tedy netrvalo ani několik dnů. Já jsem za tohle otestování moc rád, protože každý kurzový průběh je nová informace pro interpretaci. Dopředu ale říkám, že průrazu osobně moc šanci nedávám. Je ale pravda, že pokud trhy vyhodnotí inflační data za prosinec kladně, může dojít k větší agresivitě ze strany býků. Takže se vlastně přesvědčíme již dnes kolem 15:00.

Kurz bitcoinu testuje pásmo kolem 19 000 USD

Kurz bitcoinu po několik dnů pomaličku postupoval do vyšších cenových úrovní. Větší akceleraci kurz začala nabírat až před pár dny. A včerejší svíce je asi to nejsilnější, co nám graf od poloviny prosince nabídl. Je to menší impuls, který Bitcoin dovedl do těsné blízkosti klíčové rezistence.

Z grafu vyplývá, že pásmo rozprostírající se kolem 19 000 USD celé měsíce hrálo roli efektivního supportu. To se změnilo až v první polovině listopadu, kdy kurz úrovní projel jako nůž máslem. Pásmo jsme zespoda otestovali jenom jednou v prosinci. A nebylo to zrovna přesvědčivé. Support kolem 16 000 USD docela držel, takže to jaksi celé směřovalo k tomu, že se druhého otestování těch 19 000 USD dočkáme. Co vlastně chceme vidět? Rázné zamítnutí, nebo přesvědčivý průlom.

Bohužel pro býky, objemy nejsou nic moc. Což se logicky s úspěšným průlomem může změnit. Ale zatím kurzový růst nebudí moc důvěry. Respektive je poněkud riskantní to svým nákupem podpořit. Víte, co je ale zajímavé? Denní RSI překročilo od října 2021 vůbec poprvé hranici 70 bodů. A to s poměrně velkým přesahem. Ještě nemáme denní close, ale aktuálně RSI dosahuje více jak 75 bodů.

Na tohle ale pozor. Denní RSI se i během medvědího trhu může dostat nad 70 bodů. Není to úplně častá věc, ale stává se to. V roce 2018 se hodnoty vyšplhaly až na 77,6 bodů. A mnozí slavili, jak je po medvědím trhu. Za krátký čas ovšem přišel mega dump. Je to ale určitě dobré znamení a potvrzuje to mou hypotézu. To nejhorší období máme snad za sebou. I přesto, že perma medvědi predikují pro kurz bitcoinu armageddon.

Závěrem

Já jsem momentálně optimista, protože jsou všichni na oko hrozní medvědi. Dělám jednoduše opak toho, co je zrovna mainstreamem. Zas na druhou stranu si nemyslete, že kurz bitcoinu nemůže hledat nová tržní dna. Musíte totiž pochopit, že Fed pořád zvyšuje úrokové sazby. A to se promítne do ekonomiky až s jistým zpožděním. Proto je předčasné slavit. Buďte proto opatrní a rozvážní.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zdenek

Kolik se ocekava? 0,25? Kolik myslite ze bude?

Vojtech

Já myslím, že spíš 0,5🙂

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Já to vidím takto – včera těsně před uzavřením na poslední chvíli pumpičky US indexy, dnes ráno zase btc a některé další coiny … vidím v tom tedy primárně spekulaci na dnešní zprávu o CPI datech. V případě, že budou odpovídat tržnímu konsensu nebo budou i o chlup příznivější, může z toho být krátkodobá bearmarket rally. V opačném případě to ale rychle padne na hubu a jen desetinky budou rozhodovat o tom, jak moc rychle, tvrdě a na jak dlouho. V tomhle tedy nejedu.

Vojtech

Btw Blackrock včera oznámil propouštění 5% zaměstnanců. A trhy si mezitím jedou svou euforii a sází na to, že inflace poletí strmě dolů, recese se nám těsně vyhne a fed otočí. Navzdory kolektivní moudrosti trhů já věřím chlapcům z Blackrocku😎

Jan

Jojo. Všichni jsou blbci, jen vy jste ten chytrej. A tak je to tady pořád dokola.

Vojtech

Proč myslíte?

Fantom

Jan tu nedávno psal, že sleduje krypto tuším od roku 2013 a zde se baví nad výroky místních “expertů”. Mně to ale připadá, že se nechal chytit do pasti – nakoupil za draho a teď je ve ztrátě a nervózní kdy (a jestli vůbec) půjde cena nahoru. Usuzuji tak podle toho, jak podrážděně reaguje na zmínky o případném budoucím poklesu.
Za sebe uvádím – očekávám pád buď už dnes odpoledne nebo v následujících týdnech. Je to taková klasická situace – krátkodobý růst v dlouhodobém medvědím trendu.

Stephanos

Já s tím souhlasím. Ale to nevylučuje možnost krátkodobé, ale prudké bearmarket rally, kdyby dnešní data CPI dopadla nad očekávání. Ale FED to nadšení pode mě dalším zvýšením 0,5 rychle spraží. Teda aspoň v to doufám, protože tahle euforie na trzích prostě nedává smysl.

Fantom

Určitě. Tyhle krátkodobé prudké nárůsty ceny k bearmarketu patří. V kryptu je to ještě navíc umocněno výplachem shortů i longů když se na chvilku cena propadne, než se zase vrátí k růstu. Až doba nazraje a market makeři vyhodnotí situaci vhodnou k výplachu podle aktuálního stavu orderů, tak se bude následně zase řešit která že to negativní zpráva za to může 🙂
Jinak samotřejmě gratulace těm kdo dobře odhadli trh a na počátku roku nakoupili, nyní mohou inkasovat zisk.
Ona celá TA mi tak trochu připadá jako past na hejly – (nekupujte hned – počkejte si na “potvrzení” – nezapomeňte na stop-lossy) následování těchto rad vás s největší pravděpodobností dovede do ztráty. Malé ale velmi pravděpodobné ztráty.
Kdo na počátku roku riskoval může nyní brát zisk, kdo si podle rad TA “počká na potvrzení” a vstoupí někdy teď, velmi pravděpodobně skončí se stoplossem a menší ztrátou.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Jan

No vidíte, a to jsou přesně ty kecy, které jste právě napsal. Děláte tady, že jste chytrej jak baterka, dokonce se odvažujete bez jakéhokoli podkladu hodnotit moje osobní věci a je to samozřejmě všechno úplně blbě. Stejně já bych o vás mohl říct nesmysl, že jste ten, který nenakoupil včas, pak neměl odvahu, tudíž neměl co prodat a zůstal vytrsanej. A teď jediný, co tady omilate jsou ty vaše rádoby odborný řečičky. Je vidět, že vám hodně šlapu na ego. Tak si užijte. Já jsem v klidu a bavím se😄

Fantom

Vy se tak bavíte, až píšete úplně vynervované příspěvky. Zdá se že jsem to trefil. Onen podklad jsem uvedl (podrážděné reakce) a opět to zafungovalo. Pokud sledujete krypto od roku 2013 tak byste měl mít průměrnou nákupku hluboko pod 1k, tedy být tak v klidu že Vás nemůže nějaký příspěvek k cenovému poklesu vůbec rozházet. Navážíte se tu do každého kdo přijde s vlastní názorem/příspěvkem týká-li se případného cenového poklesu. Sám žádný plodný příspěvek nemáte, snažíte se ostatní jen shodit. Termín “nenakoupil včas” je v součastné situaci sám o sobě docela zábavný. Ti co nenakoupili včas, např. na 30k si opravdu nyní trhají vlasy 🙂 No nic bavte se dál 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Jan

Nejhorší je, že přestože vám řeknu, že se ve mně mýlite, vy si stejně melete tu vaši “pravdu”. To už je klinická frustrace.

Fantom

Proč jste tedy tak nervní při každé zmínce o případném poklesu? Jste-li opravdu tak zkušený v kryptu, měl byste být naopak naprosto v klidu neboť cenové výkyvy jsou v něm naprosto normální. Rovněž jste si mohl odpustit tu klinickou frustraci. Je to jen další nervní výpad. Každý kdo tu napíše něco, co se Vám nelíbí, tak to jsou jen kecy a Vy se bavíte. Vaše reakce na dobrou zábavu tedy rozhodně nevypadají.

Tomkalhotka

at tam padne velke zelené dildo , už je ten market fakt nudny za ten rok . Shortujte tedy at je palivo 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Tomkalhotka
Jan H.

Jojo to by mohlo 🙂

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Já jsem momentálně optimista”

Vždycky říkávám “já nejsem pesimista… ale ani optimista, jsem realista” a realita rozhodně není na nějaké velké jásání a řekl bych, že dlouho (třeba rok) ještě nebude, ale tak pravda, potěšení v podobě “zelené chvilky” je fajn 🙂💚
PS: Uvidíme co se bude dít 14.30.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Fantom

Slova klasika: optimista se učí anglicky, pesimista se učí čínsky a realista se učí střílet 🙂

Vojtech

Tak to je dobrá zpráva – aniž bych to čekal, zda se, že jsem realista😃 V březnu nastupuji na 6 týdnů (dobrovolně!) gumárnu ve Vyškově 😂

Miroslav

Poznáš smutnou realitu naší postkomunistický armády 😂

JirkaB
Hodnocení článku :
     

Nazdar bando, tak po delší době zase příspěvek. Vypadá to, že se konečně formuje dno, tedy aktuálně možná bear market rally, asi ne moc výrazná, tipuji do oblasti 22k až 25k, pak asi zpět dolů k 16k, ale už bez nového close LOW na D1, možná nějaký knot pod LOW (SFP), pak strana a možná Q4 už překonání 25k, prostě průběh na způsob 2015, kde to taky vzali kluci přes kulaté dno, což vzhledem k makru je pravděpodobnější varianta než nějaká 300% bearmarket rally. Tak uvidíme, přeji všem dobré pozice, klid a pevné nervy.

Jenda

22-25k nejspíš ne… na to trh ještě není připravený… řekl bych že je to klasický bear market rally který nepotrvá moc dlouho a zase se vrátíme pod 17k… ale kdoví 🙂 nicméně konec roku a přístí rok bude moc zajímávý a myslím si že to už by mohl začít nový bull run

Jan H.

Zdravim JirkoB 🙂 Budu moc rad za takovy prubeh 🙂

spot_img