[Večerní souhrn článků] • Američtí zákonodárci prosazují státní regulace stablecoinů • a další články

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Američtí zákonodárci prosazují státní regulace stablecoinů

Stablecoiny byly tématem diskuze mezi několika americkými zákonodárci při slyšení pro sněmovní výbor pro finanční služby. Řešilo se, zda by se měly stablecoiny a další digitální aktiva řešit na státní nebo federální úrovni. [1]

Analýzy a trhy

08.02.22 Technická analýza BTC/USD – Od IX.

Od posledního článku se nám tentokrát změnilo mnohé. Bitcoin prorazil a posílil do víceméně cílové oblasti. Jediné, co jsem značně podcenil a co některé váhající mohlo stát dobrý nákup, byl druhý retest hladiny 35k$.

08.02.22 Technická analýza BTC/USD – první přiblížení k 47 000 USD

Bitcoin (BTC) po průrazu klíčového levelu 42 000 USD začal být o něco více zase dynamický. Čili vstup do nového týdne byl ve znamení dalšího růstu, což znamenalo, že se pravděpodobně velmi brzy dostaneme k další rezistenci v řadě.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Index strachu a chamtivosti u Bitcoinu je nejvyšší od listopadu 2021

Bitcoin díky nově nastartovanému býčímu trendu prolomil 21týdenní klesající trend. Index strachu a chamtivosti tak u Bitcoinu dosáhl hodnoty 48 a je nejvyšší za poslední tři měsíce.

Hackeři Bitfinexu zatčeni, zabaveno 94 000 bitcoinů

Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo zatčení dvou osob za údajné spiknutí za účelem praní kryptoměn, které byly odcizeny během hackerského útoku na Bitfinex, jednu z největších a nejstarších kryptoburz.

Kazachstán projednává dražší energii a vyšší daně pro těžaře kryptoměn

Kazachstán v současné době patří mezi největší producenty nově vytěžených bitcoinů na světě. Asijský stát nyní projednává citelné daňové znevýhodnění pro těžaře.

Průzkum: Investoři do kryptoměn jsou pro rande atraktivnější

Podle nedávné studie obchodní platformy eToro tři ze čtyř účastníků průzkumu přiznali, že by šli klidně na druhé rande, pokud by jejich obdivovatel či obdivovatelka zaplatila účet v bitcoinech. Co dalšího stojí v průzkumu eToro?

Aave uvádí na trh Lens, protokol sociálních médií založený na NFT

Tým stojící za platformou DeFi Aave spustil testovací síť pro Lens, protokol sociálních médií, který se při správě dat spoléhá na NFT.

De-fi hack za 4,4 mln USD na bridge Meter díky chybě smart kontraktu

Platforma tokenového mostu (bridge) Meter Passport zaznamenala ztráty ve výši 4,4 milionu USD kvůli hacku smart kontraktů.

Rusko a Čína jsou připravené vyhnout se ekonomickým sankcím – bitcoin je potenciálním nástrojem

Dne 4. února se objevila zpráva, že ruský prezident Vladimir Putin zaslal dopis čínskému lidu, který podrobně popisuje probíhající obchod mezi oběma zeměmi a vzájemně prospěšné infrastrukturní projekty.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img