Hackeři Bitfinexu zatčeni, zabaveno 94 000 bitcoinů

5
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo zatčení dvou osob za údajné spiknutí za účelem praní kryptoměn, které byly odcizeny během hackerského útoku na Bitfinex, jednu z největších a nejstarších kryptoburz.

Bitfinex – Labyrint kryptotransakcí

“V marné snaze zachovat si digitální anonymitu prali obvinění ukradené finanční prostředky prostřednictvím labyrintu kryptotransakcí. Díky pečlivé práci orgánů činných v trestním řízení ministerstvo opět ukázalo, jak může a bude sledovat peníze bez ohledu na to, jakou mají formu,”

– uvedla náměstkyně generálního prokurátora Lisa O. Monaco.

V souvislosti s hackerským útokem byly zabaveny kryptoměny v hodnotě 3,6 miliardy dolarů, uvedlo ministerstvo spravedlnosti.

Čtyřiatřicetiletý Ilya Lichtenstein a jeho jednatřicetiletá manželka Heather Morgan, oba z New Yorku, mají na Manhattanu předstoupit před federální soud. Jsou obviněni ze spiknutí za účelem praní 119 754 bitcoinů ukradených ze společnosti Bitfinex, což je částka, která se podle údajů z blockchainu nedávno přesunula.

94 000 bitcoinů

Bitcoiny byly odeslány do digitální peněženky pod Lichtensteinovou kontrolou, přičemž ministerstvo spravedlnosti dále uvádí:

“Po provedení soudem povolených prohlídek online účtů kontrolovaných Lichtensteinem a Morgan získali zvláštní agenti přístup k souborům v rámci online účtu kontrolovaného Lichtensteinem.

Tyto soubory obsahovaly soukromé klíče potřebné k přístupu do digitální peněženky, do které byly přímo zaslány finanční prostředky odcizené ze společnosti Bitfinex, a umožnily zvláštním agentům zákonně zabavit a získat zpět více než 94 000 bitcoinů, které byly odcizeny ze společnosti Bitfinex.

Znovuzískané bitcoiny měly v době zabavení hodnotu více než 3,6 miliardy dolarů.”

Tyto bitcoiny, které mají v současné době hodnotu 3 miliardy dolarů, nyní pravděpodobně připadnou společnosti Bitfinex, pokud na ně vláda nebude mít nějakým způsobem nárok, v takovém případě by byly vydraženy, nebo, což by bylo poprvé, se vláda USA může rozhodnout je diverzifikovat a držet, přičemž v této věci nebyly poskytnuty žádné podrobnosti.

Závěr

Praní kryptoměn je, jak je vidno, stejně nebezpečné, jako praní peněz. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas22

Toto je taka chobotina. Ta zenska zrejme nevie ani ako poslat krypto z penazenky na penazenku,nieto este hacknut burzu.

Libor

Podľa mňa Bitfinex akože “hackol” sám seba, ten Lichtenstein ako komplic a nastrčená osoba to iba zrealizoval cez seba a jeho manželka bola iba pri tom. Nebol to ale žiadny amatér, snažil sa to zamotať ako len vedel. Ak však na blockchain analýzu Bitcoinu nasadíš špeciálny program / možno aj s pomocou AI / tak to takmer isto rozmotáš. Bitcoin na dokonalé utajenie transakcií nie je vôbec vhodný.

spot_img