Aave uvádí na trh Lens, protokol sociálních médií založený na NFT

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tým stojící za platformou DeFi Aave spustil testovací síť pro Lens, protokol sociálních médií, který se při správě dat spoléhá na NFT.

Lens bude podporovat vlastnictví uživatelských dat

Dnešní oznámení popisuje Lens jako platformu sociálních médií „poháněnou NFT, takže vlastníte a ovládáte veškerý svůj obsah“.

Pro koncové uživatele bude zážitek podobný jako u tradičních sociálních médií. Některá data, jako jsou uživatelské profily a vztahy sledujících, však budou reprezentovány nezaměnitelnými tokeny.

To uživatelům umožní zpeněžit a volně spravovat tyto části dat. Uživatelé mohou například držet více profilových NFT v kryptopeněžence či prodávat NFT, které představují vztahy mezi následovníky.

Kromě toho budou uživatelé moci vytvářet různé „publikace“, jako jsou příspěvky a komentáře. Uživatelé mohou také vytvářet zrcadla obsahu, která se zdají být podobná retweetům na Twitteru.

Přestože publikační data budou uložena v řetězci, protokol bude také podporovat hostování IPFS pro mimořetězové ukládání velkých souborů, jako jsou videa, hudba a obrázky.

Lens Protocol také inzeruje své funkce vývojářům a nazývá se „skládacím a decentralizovaným sociálním grafem“, který „usnadňuje vytváření sociální platformy Web3“.

Vztah mezi Aave a Polygonem

Lens Protocol má úzké vazby s Aave, předním DeFi protokolem a platformou pro půjčování kryptoměn s uzamčenou hodnotou 11 miliard dolarů.

Aave dnes uvedl, že Lens je vyvinut „týmem vývojářů, který přinesl protokol Aave“.

Zakladatel Aave Stani Kulechov také potvrdil, že „family Aave spustila Lens Protocol“ a změnila svou ikonu na logo Lens. Kulechov také jako jeden z prvních naznačil myšlenku protokolu sociální sítě již v lednu 2021.

Navzdory těmto souvislostem se nezdá, že by byl Lens postaven přímo na Ethereu, jako je Aave. Spíše je postaven na Polygonu, síti druhé vrstvy pro Ethereum, která je známá svou nízkou spotřebou energie.

V březnu 2021 Aave spolupracoval s Polygonem, aby se vyhnul přetížení na síti Etherea. V dubnu 2021 se pak oba projekty spojily a nabídly odměny za těžbu likvidity.

Závěr

Token AAVE se aktuálně nachází na hodnotě 180 USD a koreluje se zbytkem trhu. Je však možné, že tato nová událost podpoří jeho další růst.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img