Near Protocol získává 150 milionů dolarů na podporu přijetí Web3

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Proof-of-stake blockchain Near Protocol získal 150 milionů dolarů v počátečních investicích na urychlení přijetí technologií Web3. Tým oznámil, že fond bude použit k rozvoji regionálních center a zvýšení povědomí o blockchainu a decentralizovaných technologiích.

Cílem Near Protocol je využít nové finanční prostředky k podpoře přijetí Web3. Podle oznámení budou finance použity na „pomoc miliardám lidí učit se a používat blockchain“. Díky tomu budou mít projekty postavené na Near blockchainu příležitost spojit se s novým publikem.

Investiční kolo vedl hedgeový fond Three Arrows Capital s další účastí Mechanism Capital, Dragonfly Capital, a16z, Jump, Alameda, Zee Prime, Folius, Amber Group, 6th Man Ventures a Circle Ventures. MetaWeb.VC, Nearův ekosystémový fond, se také zúčastnil seed kola. K financování se navíc připojili Alan Howard, Santiago Santos a zakladatel Aave Stani Kulechov.

„Jsme nadšeni, že můžeme podpořit tým NEAR a ekosystém při škálování blockchainových aplikací.“

Řekl Kyle Davies, spoluzakladatel a předseda představenstva Three Arrows Capital.

Mezitím Amos Zhang, zakladatel MetaWeb.VC, vyjádřil svou podporu i tím, že řekl, že technologie Near Protocol jsou skvělé pro podporu přijetí blockchainu.

„NEAR se nejlépe hodí pro posílení blockchainových aplikací pro mainstreamové přijetí.“

Nové iniciativy Near protokolu

V roce 2021 vyčlenil Near protokol 800 milionů dolarů na nové iniciativy na financování zrychlení decentralizovaného financování, přičemž zaznamenal důkaz, že decentralizovaný finanční trh je stále v raných fázích. Tento krok má za cíl povzbudit vývojáře přidáním pobídek, aby stavěli své aplikace na Near blockchainu.

Koncem loňského roku se Near také spojil s centrem stablecoinů Ardana založeným na Cardano. Cílem spolupráce je vytvořit přemosťovací infrastrukturu, která uživatelům umožní převádět aktiva z protokolu Near Protocol na další ověřený blockchain Cardano. Díky tomu budou Near tokeny sloužit také jako kolaterál na platformě Ardana k ražení stablecoinů.

Závěr

NEAR Protocol je další z řady tzv. layer-one blockchainů (blockchain první vrstvy), který má vyřešit problém svých konkurentů v podobě transakce, propustnosti a interoperability. Aktuální cena tokenu NEAR je nyní 19 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Vím, že je to off topic, ale ten jejich coin dělá v poslední době fakt raketu. Na btc se přitom vubec neohlíží. I dle dynamiky cenového vývoje se mi to jeví tak, že do něj lejou peníz hlavně zkušení kryptoinvestori.

Lhts

Taky mě svrbí prsty ale počkám na nějakou korekcí

Vojtech

😃 JJ. Já jsem taky fomo – mám furt pocit, že jich mám nějak málo 😃 Cca na 18.5$ je aktuálně nejbližší relevantní support – trendovka, kterou jsme dnes patrně shora již otestovali. Ale na odpich to zatím nevypadá – aspoň soudě dle orderbooku a toho předpokládaného sell the news efektu. Já každopádně hodlám dokupovat už někde kolem cca 15-16$ – jen asi bude to třeba další fofrvýjeb na btc jako v pondělí. Když půjdem na btc bleskově někam k 38-39k, tak by to k těm 15$ snad na chvíli sjet mohlo. Jinak se obávám, že teď budem spíš min. týden konsolidovat někde mezi těch 18,5-20. Poslední měsíc a půl jel jak buldozer a tak asi teď bude chtít trochu oddych.

Kycok

Zdravím, v návaznosti na ten NEAR neví někdo proč podobný rakety děla teď ROSE (Oasis Network)??

Vojtech

Popravdě nevím. Ale pár dní zpět patrně vrcholil hype kolem tokenů nějak spojených s web3.0 a tohle min. na tradingview v té souvislosti v rámci newsfeed hodně skloňovali.

LHTS

jj web 3.0 jede 🙂

Vojtech

Anebo buy the rumours, sell the News? Uvidíme…

spot_img