Blockchainová herní komunita vybírá 1,4 milionu dolarů na pomoc obětem tajfunu

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Filipíny zasáhl katastrofický supertajfun. Dne 16. prosince 2021 tajfun zasáhl pevninu a řádil čtyři dny, přičemž 334 měst a obcí zůstalo v katastrofálním stavu. 

Více než 4 milionů lidí přišlo o své domovy nebo bylo zraněno. Potvrzeno je zatím 407 mrtvých a 88 se stále pohřešuje, alespoň podle zveřejněných údajů Rady Národního Snižování rizika katastrof a řízení Filipín.

Den poté, co zemi zasáhl tajfun, uspořádala herní skupina Yield Guild Games (YGG) za účelem výdělku charitativní akci, která měla obětem pomoci získat prostředky na obnovu.

Odezva byla veskrze pozitivní. V čele úsilí o pomoc country manager YGG Philippines Luis Buenaventura řekl, že s pomocí komunity dosáhly dary 1,4 milionu dolarů.

„Během první hodiny jsme překročili 100 000 $ a během prvního dne jsme byli na 300 000 $. Nyní jsou to tři týdny a dary stále přicházejí. Ke včerejšímu dni jsme získali více než 1,4 milionu dolarů čistě z komunitních kryptografických darů“

Řekl Buenaventura.

Humanitární pomoc prostřednictvím krypta

Tým bude věnovat finanční prostředky na humanitární pomoc, přičemž skupiny na místě půjdou do postižených oblastí distribuovat jídlo, pitnou vodu, léky, solární světla a elektrické generátory.

Iniciativa obnovy spočívá v programu přímé finanční pomoci, kdy tým posílá fiat přímo postiženým domácnostem.

Buenaventura uvedl, že dokázali oslovit 1 600 domácností a mají dostatek zdrojů na pokrytí dalších nejméně 3 000.

“Ačkoli to může znít jako hodně, první odhady naznačují, že tajfun zničil více než 55 000 domů, takže máme před sebou ještě dlouhou cestu.”

Závěr

Tento projekt založený na kryptu není první, jenž si dal za cíl pomoci poškozenzým. Kryptoměn se nebojí ani humanitární organizace, a naopak je využívájí jako skvělou alternativu k získávání finančních prostředků.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Štěstí v neštěstí je, že nakonec tam stejně všichni zbohatnou hraním Axie infinity….

spot_img