Odpolední zprávy • Rusko by na zdanění kryptoměn vydělalo miliardy • Cash App zakladatele Twitteru nabízí nově Lightning • a další novinky

4.9
(9)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Bitcoin Lightning Network nově v Cash App od zakladatele Twitteru

Mobilní platební služba Cash App odhalila, že nově můžete k transakcím v jejich aplikaci využívat Lightning Network. S novou funkcí mohou její uživatelé posílat své BTC na jakoukoli Lightning nebo on-chain (klasickou) BTC adresu.

Oznámení přišlo před několika týdny, avšak až dnes je tato skvělá služba v provozu. Můžete tak posílat BTC v rámci sekund za doslova halíře. Jediní, kdo nemůže mít radost budou nejspíše lidé z New Yorku, Cash App totiž uvádí, že funkce Lightning Network není pro tento stát dostupná.

Aby uživatelé mohli používat Lightning Network v aplikaci Cash, musí pomocí svých mobilů naskenovat Lightning QR, potvrdit podrobnosti o platbě a klepnout na platbu.

Lightning Network, někdy nazývaná Lightning nebo LN, je síť (nástavba) fungující nad bitcoinem, a tak nevyžaduje jeho neustálou součinnost při potvrzování transakcí. V rámci této sítě si tedy BTC posíláte takřka okamžitě a v podstatě skoro zadarmo…

Cash App je služba vyvinutá a provozovaná společností Block Inc., kterou založil Jack Dorsey. V roce 2021 Dorsey odstoupil z funkce generálního ředitele Twitteru. Zda tak učinil proto, aby se mohl více věnovat krypto projektům, je otázkou.

Ripple utrácí miliony dolarů za lobbing v USA, ale i další

Výdaje na lobbování související s kryptoměnami v USA dosáhly v roce 2021 celkem 4,9 milionu dolarů, což je více než dvojnásobek předchozího roku.

Podle zjištění agentury Cryptohead činily výdaje na lobbing za posledních pět let zhruba 9,5 milionu dolarů. Pro porovnání, v roce 2017 to bylo pouze 200 000 USD.

lobbing

Ripple Labs je dle agentury momentálně největším “investorem do lobbingu”.  Za posledních pět let na tuto činnost vydala přes 2 miliony dolarů.

Ripple Labs je tak dle studie nejsilnější společnost z pohledu ovlivňování vládní politiky a regulací.

lobbing-krypto-graf

Mezi další velké lobbisty patří Robinhood, Blockchain Association, Coinbase a platforma Block.one. Coinbase se povedlo v roce 2021 utratit za lobbing 1,3 mln USD.

Rusko by mohlo na dani z kryptoměn vybrat ročně 13 miliard dolarů

Očekává se, že ruská vláda vybere každý rok až 1 bilion rublů (13 miliard dolarů) na dani z kryptoměn. Odhady jsou založené na daňové sazbě ve výši 6 %.

Ruské zpravodajství The Bell má údajně k dispozici vládní analytickou zprávu, na základě tyto roční daňové příjmy odhaduje. Podle autorů Rusové drží téměř 214 miliard dolarů v kryptoměnách. Počet uživatelů na burzách se odhaduje na 10 milionů a k tomu ještě nutno připočíst významný podíl mimoburzovních transakcí (OTC). Vládní agentura věří, že na dani získá od 146 miliard až po 1 bilion rublů.

Startup banky Softbank nabízí obchodování s kryptoměnami pro retail

Jeden ze startupů Softbanky, DriveWealth si klade za cíl být poskytovatelem krypto likvidity, aby mohl konkurovat Coinbase a zároveň umožnit obchodování na své platformě také veřejnosti.

DriveWealth je společnost se sídlem v New Jersey podporovaná japonským technologickým gigantem Softbank a má hodnotu 2,85 miliardy dolarů.

CEO DriveWealth Bob Cortright řekl:

“Vzhledem k tomu, že se regulační prostředí kolem kryptoměn zpřísňuje a zákazníci se více zaměřují na spready a efektivitu, nemůžeme pokračovat ve světě, kde si za transakci můžete účtovat 200 základních bodů, jak je to aktuálně na Coinbase.”

Zdroj: Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Já vám moc děkuji za tu audio verzi článku, jsem hodně na cestach a za volantem je to velice příjemné.

spot_img