„Varoval jsem vás“ tvrdí Roubini – od jeho varování ale Bitcoin narostl 60x

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Právě v těchto časech, kdy se kryptoměnám zas tolik nedaří, se stále více a více začínají objevovat lidé, kteří kryptoměny pomlouvají, vysmívají se podporovatelům těchto aktiv nebo před nimi jinak varují. Tento celoroční bloodbath (pokles ceny – červená čísla) na kryptoměnovém trhu způsobuje, že lidé jako Nouriel Roubini jsou slyšet čím dál tím více. I přesto, že je Roubini celosvětově uznávaným ekonomem, některá jeho vyjádření jsou tak říkajíc pro smích.

2018 – vysněný rok pro Nouriela Roubiniho

V roce 2014, konkrétně 9. března, se tento celosvětově uznávaný ekonom a profesor ekonomie na několika univerzitách, vyjádřil na adresu kryptoměn. Popsal je jako Ponzi schéma a snadno hacknutelný výmysl. Od té doby se téměř konstantně vyjadřuje na adresu digitálních měn velmi negativně a svůj názor se často jakoby snažil vnutit i ostatním lidem. Proto není divu, že se tento rok Nouriel Roubini prostřednictvím svého Twitter účtu těší ze situace, která aktuálně na kryptoměnovém trhu panuje.

Téměř celý tento rok si tak Nouriel Roubini „gratuloval“ k tomu, že to, co se děje na kryptotrhu, předpověděl. Má však právo být hrdý na to, že od doby, co se poprvé velmi ofenzivně vyjádřil na adresu kryptoměn, tak hodnota Bitcoinu narostla až 60x? Aktuální stav kryptoměn však tohoto ekonoma těší natolik, že tato aktiva uráží tak často, jak jen to je možné.

Tip redakce: Blíží se konec kryptoměn? Pět hlavních důvodů, proč tomu tak není

7 dní = 20 útoků

Pouze během posledního týdne se prostřednictvím svého Twitter účtu více než 20x útočně vyjádřil na adresu kryptoměn. Podle Nouriela, všechny „shitcoiny“ (pro Nouriela se shitcoiny rovnají kryptoměna), brzy zkrachují. Rovněž si myslí, že zkrachují všechny projekty, které byly postaveny na myšlence blockchainu nebo jeho využití a implementaci.

Je přímo až zarážející, že tento ekonom denně otevřeně kritizuje Bitcoin a ostatní kryptoměny i přesto, že od doby, kdy se o nich poprvé vyjádřil, tak je Bitcoin stále výrazně (opravdu výrazně) v plusu. A to i za situace, kdy vezmeme v úvahu aktuální vývoj na trhu a ne ATH.

Stejně neváhá a téměř v každém příspěvku urazí a označí Anthonyho Pompliana (velkého zastánce kryptoměn). Naposledy se mu vysmál za vytvoření „Buffett Bet 2.0,“ o které jsme vás informovali v tomto článku. Právě Anthony Pompliano a jeho společnost Morgan Creek Capital se snažili vlít novou naději do žil podporovatelům kryptoměn prostřednictvím dané sázky. Věří totiž, že z dlouhodobého hlediska je aktuální vývoj trhu poměrně nepodstatný. A to se pochopitelně Nourielovi nelíbilo, tak neváhal a několikrát tuto sázku shodil a Anthonymu se vysmál. Pokud však až tolik kryptoměnám nevěří, tak by ji možná měl přijmout právě on sám.

Bitcoin = kryptoměny = blockchain

Zhruba tak nějak to vnímá Nouriel Roubini, který jako jeden z mála kritiků kryptoměn, neváhal zkritizovat i blockchain. Většina ekonomů nebo vysoce postavených bankéřů, kteří kryptoměny kritizovali, přiznala, že blockchain technologie je přinejmenším zajímavá. To však neplatí pro Dr. Dooma (to je totiž přezdívka Nouriela), který vnímá blockchain jako nevyužitelný a nadhodnocený výmysl.

Mohlo by vás zajímat: Milionář chce vybudovat blockchain město uprostřed pouště – utopie nebo budoucnost?

Závěr

Pokud sami zabrousíte na Twitter účet tohoto ekonoma, tak se pravděpodobně velmi pozastavíte nad jeho profesionalitou. Jeho účet totiž nyní vypadá poměrně infantilně, protože se sám sebe snaží pochválit za své „predikce“ a varování, kterými nás zásobuje již od roku 2014. Nám nezbývá než doufat, že se trh otočí, kryptoměny a blockchain uspějí a Nouriel Roubini se bude moci jít tak akorát „vyplakat do kouta.“

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
newsbtc.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře