Univerzita Yale investuje do kryptoměn až 400 milionů dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

I přesto, že tento rok kryptoměnám zatím moc nesvědčí a neměli jsme tolik důvodů k úsměvu, již brzy se může všechno změnit. Pokud se totiž podíváme na poslední roky, zjistíme, že čtvrtý kvartál v roce byl pro kryptoměnay vždy ten nejúspěšnější. Hned několik faktorů ukazuje na to, že tomu bude tak i letos. Jedním z nich je například vstup velkých hráčů na kryptoměnový trh. Je jich totiž stále více a více. Poměrně nedávno se k velmi zvučným jménům přidala i Univerzita Yale, jejíž Yale Endowment má celkovou hodnotu až 30 miliard dolarů.

Swensen efekt

Abychom jasně a zřetelně ukázaly důležitost této zprávy, je třeba nejprve upozornit na jednu z nejdůležitějších osob ve světě investic. David Swensen, známý také jako Warren Buffett z Yale Univerzity, je již delší dobu považován za top manažera investičních portfolií. Určitě to není náhoda, protože Swensen se svými investicemi a strategiemi dokázal navýšit Yale Endowment z 1 miliardy dolarů (v roce 1985, kdy se stál CIO Yale Endowment) až na dnešních 30 miliard dolarů.

Během posledních 20 let byl průměrný roční nárůst tohoto investičního fondu jedné z největších a nejúspěšnějších univerzit na světě až 11,8%. A stejně tak patří tento investiční fond mezi ty největší univerzitní fondy vůbec. Aktuálně se nachází na druhé příčce a to za Harvard University, jejíž portfolio má hodnotu až 39,2 miliard dolarů.

Úspěch tohoto investičního mága je tedy více než jasný. I přesto, že pouze velmi malá část portfolia, které spravuje je aktuálně v kryptoměnách (400 milionů dolarů), tak vše nasvědčuje tomu, že s jeho zkušenostmi může takový krok přinést v budoucnu výrazný zisk.

Dovolujeme si doporučit: Jak investovat do kryptoměn, pokud chcete zisk 5000 %

400 milionů do kryptoměn

David Swensen se spolu se svým týmem rozhodl investovat 400 milionů dolarů do dvou různých společností, které se zabývají virtuálními měnami. Prvních 300 milionů dolarů bylo investováno do společnosti Andreesen Horowitz, která má za sebou již několik úspěšných projektů ve světě kryptoměn. Například již v roce 2013 investovala do burzy Coinbase. Navíc, podle CEO dané společnosti Chrise Dixona, Andreesen Horowitz neprodal žádný podíl ze svého portfolia.

Zbývajících 100 milionů investovala Yale University do nového projektu s názvem Paradigm. Není náhoda, že si David Swensen vybral právě tento projekt. Tento kryptoměnový fond byl totiž založen lidmi jako je Fred Ehrsam, který byl spoluzakladatel Coinbase nebo Matt Huang, který byl partnerem investiční společnosti Sequoia Capital.

Tip pro vás: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Proč je to tak výborná zpráva pro kryptoměny?

Důvodů je hned několik. Prvním z nich je například fakt, že ani tak velká instituce jako Yale University se nebojí vstoupit na kryptoměnový trh. Můžeme to z části považovat i za vstup institucionálních investorů, i když na to je potřeba určitě ještě mnohem více investorů než jen jedna univerzita. I přesto, že nejde o žádnou významnou banku nebo vysloveně investiční firmu, Yale Endowment se na trzích vyskytuje již jistý čas a má velmi slibné renomé.

Druhý důvod je ten, že takový krok Davida Swensena přiláká pozornost velkého davu lidí. Jak jsme již zmínili, Swensen patří mezi nejvlivnější investory a tak je velmi pravděpodobné, že nejeden investor se rozhodne jej následovat a také vstoupit do světa kryptoměn.

Možná posledním výrazným důvodem, proč může takový krok kryptoměnám pomoci je, že i přesto, že mnoho lidí hází na kryptoměny špínu, stále se najdou odvážní investoři, kteří se nebojí na tyto trhy vstoupit. Poté, co Jamie Dimon nazval Bitcoin podvodem, Warren Buffett otravou na krysy a Ken Griffin přirovnal Bitcoin ke tulipánové mánií, Swensen směle investoval téměř půl miliardy dolarů do projektů spojených s digitálními měnami. Takový krok určitě reputaci kryptoměn vylepší.

Mohlo by vás zajímat: Tři důvody, proč neposlouchat Buffettovy rady ohledně kryptoměn

Závěr

Samotný David Swensen se vyjádřil, že ať by tato konkrétní investice dopadla jakkoliv, tak má v plánu držet ji ve svém portfoliu minimálně jednu dekádu. Bude se tak držet své strategie, kterou používá i v různých jiných investicích. Jeho cílem je většinou nakoupit co nejvíce nových projektů a technologií, které drží a velmi dlouhou dobu neprodává. Takovou strategii zvolil i u kryptoměn. Zda se mu to vyplatí se dozvíme pravděpodobně až za několik let.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroje:
cnbc.com
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: